Region

Następne atrakcje dla parku „Aleksandria”

Siedlce Pt. 31.03.2023 17:03:45
31
mar 2023

Kolejne podmioty dopisują się do działań kulturalnych w siedleckim parku „Aleksandria”. Do PTTK i Muzeum Regionalnego dołączyły: Muzeum Diecezjalne oraz stowarzyszenie „Pro Musica Organa”.

Park jest teraz zamknięty z powodu renowacji, ale już za 2 miesiące zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom i gościom Siedlec. Miasto planuje tam liczne wydarzenia kulturalne. Kilka dni temu podpisało w tej sprawie porozumienia z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i z Muzeum Regionalnym. 31 marca dołączyły do nich: Muzeum Diecezjalne oraz siedlecki oddział stowarzyszenia „Pro Musica Organa”.

Współpraca ma polegać na tym, że oprowadzający po parku przewodnicy będą informować gości o atrakcjach znajdujących się w pobliżu albo uwzględniać je w trasach swoich wycieczek. Muzeum Diecezjalne, do którego z parku jest na piechotę niecałe 10 minut, proponuje unikatowe w Polsce obrazy El Greca i Velazqueza. Stowarzyszenie miłośników muzyki organowej będzie z kolei zapraszać na koncerty do znajdującej się jeszcze bliżej Kaplicy Ogińskich. Znajduje się tam unikatowy, bo zminiaturyzowany i zasilany ręcznymi miechami pozytyw organowy. Jego brzmienie będzie można usłyszeć w trzy wakacyjne soboty.

Podpisane dziś z miastem umowy o współpracy mają obowiązywać przez pięć lat. Swoją ofertę plenerowych imprez w parku „Aleksandria” przygotowują też instytucje podlegające samorządowi miasta: Centrum Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegóły mają zaprezentować za kilka tygodni.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.