Region

Mural na ścianie hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale oddany

Siedlce Czw. 25.05.2023 14:16:10
25
maj 2023

W czwartek, 25 maja w Zespole Oświatowo - Wychowawczym w Strzale w gminie Siedlce oddano mural. Wykonano go na ścianie nowej hali sportowej lokalnej szkoły. Podczas wydarzenia poruszono również temat dalszych prac związanych z wykończeniem budynku.

W spotkaniu wzięli udział: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, dyrektor ZO-W w Strzale Magda Walerczuk-Radziszewska, Bartłomiej Filipiuk wykonawca inwestycji, a także malarz Marcin Adamczyk, który zaprojektował i wykonał mural.

- Chciałem pokazać dynamikę i ruch, który jest nieodłącznym elementem sportu. Wybrałem najpopularniejsze sporty, które Polacy kochają. Nie mogło zabraknąć oczywiście abstrakcji i niedopowiedzeń, bo inaczej nie byłbym sobą. Razem z ekipą pracujemy od świtu do nocy, aby ukończyć to dzieło, a pogoda nie zawsze jest sprzyjająca, jednak całe szczęście jesteśmy już na finiszu - mówił artysta, który wykonał projekt i koordynuje powstanie muralu Marcin Adamczyk.

Wybór projektanta i zatwierdzenie przedstawionych przez niego pomysłów wiązało się z licznymi dyskusjami. - Udało nam się wspólnie wybrać naszym zdaniem najciekawszy projekt. Pomysł takiego zagospodarowania ściany powstał z myślą o zainteresowaniu dzieci sportem i zachęceniu ich do aktywności - mówiła dyrektor ZO-W w Strzale Magda Walerczuk-Radziszewska.

Hala ma być atrakcyjna nie tylko zewnętrznie. Budynek zostanie wyposażony w sprzęt sportowy - Mural to tylko element całego projektu. Przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale powstała największa w okolicy hala sportowa, która zachęca nie tylko swoim zewnętrznym wyglądem, ale przede wszystkim będzie przyciągać sportowców swoim wyposażeniem i trybunami. Przy tej inwestycji współpracujemy z firmą, dzięki której otwarcie hali odbędzie się według zaplanowanego terminarza - zapowiedział wójt Henryk Brodowski.


Inf. Paulina Montewka
fot. Mja i Paulina Montewka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.