Region

„Movember” w Siedlcach przedłużony do grudnia

Siedlce Pon. 04.12.2023 10:00:21
04
gru 2023

Listopad jest uznawany na całym świecie za miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. W Siedlcach akcja „Movember”, w ramach której przeprowadzane są bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem tych chorób, została przedłużona do grudnia.

Termin „Movember” powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów Moustache – wąsy oraz November – listopad. Akcja ta została zapoczątkowana w Australii. W ramach całej kampanii mężczyźni decydują się zapuszczać wąsy w listopadzie, tak aby podnieść świadomość dotyczącą tematu problemów zdrowotnych z jakimi zmagają się mężczyźni. Akcja ma podkreślać społeczeństwu, że przy chorobie nowotworowej liczy się czas wykrycia oraz szybkie podjęcie leczenia, a mężczyznom przypominać, aby w natłoku codziennych spraw zadbali o własne zdrowie.

Z tytułu akcji „Movember” w czwartek, 7 grudnia w Siedleckim Centrum Onkologii odbędzie się dodatkowy dzień otwarty dedykowany mężczyznom w wieku 20-55 lat, w ramach którego będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych konsultacji lekarzy urologów. Specjaliści udzielą fachowych porad i wskazówek dotyczących profilaktyki i ewentualnego leczenia chorób układu moczowego.

Rejestracja chętnych do wzięcia udziału w powyższej akcji profilaktycznej odbędzie się w dniach 4–5 grudnia w godzinach 8.00-11.00 pod numerem telefonu: 25 64 03 131.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.