Region

Mikołajki w Siedleckim Centrum Onkologii i Oddziałach Dziecięcych

Siedlce Śr. 06.12.2023 17:45:09
06
gru 2023

W środę, 6 grudnia, w dzień imienin św. Mikołaja, kiedy to często obdarowujemy się symbolicznymi podarunkami, małych pacjentów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach oraz Siedleckiego Centrum Onkologii odwiedził Św. Mikołaj ze swoją zmotoryzowaną drużyną.

Przyjazd Mikołaja był dość nietypowy, gdyż do samego szpitala przyjechał on na motocyklu. Święty Mikołaj swoją wizytę zaczął od najmłodszych pacjentów leżących na Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Następnie, razem ze swoimi pomocnikami, także ubranymi na czerwono, przeszedł do pacjentów przebywających w Siedleckim Centrum Onkologii. Razem ze swoimi pomocnikami, wszystkim wręczał drobne upominki, także pracownikom życząc im przy tym przede wszystkim zdrowia i jak najwięcej radości.

Gwiazdkowe podarunki wręczała pacjentom także dr n. med. Joanna Kozłowiec, Zastępca Dyrektora Siedleckiego Centrum Onkologii, która dołączyła na siedleckiej onkologii do „drużyny mikołajowej” i razem z pracownikami założyła świąteczne opaski z uszami reniferów.

Na szpitalnych korytarzach nie zabrakło klimatu świąt Bożego Narodzenia. Na poszczególnych oddziałach pojawiły się przystrojone bombkami choinki, przy których Święty Mikołaj razem ze swoją ekipą chętnie robił sobie wspólne zdjęcia z dziećmi i młodzieżą. Nie dało się ukryć, że byli oni zachwyceni odwiedzinami gościa z Laponii, a z kolei pacjenci onkologiczni wzruszeni tą świąteczną niespodzianką.

W zorganizowaniu Mikołajek w szpitalu pomogli m.in. Free Motor Bikers SIEDLCE, MKP Pogoń Siedlce, UKS Basket Siedlce, Polimex Mostostal oraz anonimowi darczyńcy, którzy ufundowali drobne prezenty.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.