Region

Mieszkańcy Purzeca w Gminie Siedlce będą mieli świetlicę

Siedlce Pt. 14.06.2024 09:59:03
14
cze 2024

W Purzecu w Gminie Siedlce powstaje długo wyczekiwana świetlica wiejska, budowę której oficjalnie rozpoczęli: wójt gminy Henryk Brodowski, radna Elżbieta Wojtyra, sołtys Purzeca Beata Sobieszak i przedstawiciel firmy budującej obiekt.

- To kolejna w tym roku budowa świetlicy na terenie naszej gminy. W Wołyńcach prace nad świetlicą są już bardzo zaawansowane, ale i świetlica w Purzecu jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku. Myślę, że będzie to centrum życia kulturalnego lokalnej społeczności - mówił wójt gminy Henryk Brodowski.

Po rozstrzygnięciu przetargu, podpisaniu umowy i przekazaniu terenu – wykonawca od razu wziął się do pracy. Mieszkańcy mogą już obserwować postęp prac nad wyczekiwanym przez nich miejscem spotkań.

- Cieszymy się, że ta inwestycja w końcu się rozpoczęła. W naszej miejscowości brakowało miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać, organizować wydarzenia rodzinne, a nasze Koło Gospodyń mogłoby realizować swoje plany. Do tej pory musieliśmy korzystać z sąsiedniej świetlicy w Strzale - teraz na pewno naszych działań będzie jeszcze więcej, a nasi mieszkańcy nie będą musieli daleko szukać miejsca na wynajem - mówiła sołtys miejscowości Beata Sobieszak.

Prace zakończą się w grudniu, a jak zapowiedziało Koło Gospodyń Wiejskich zabawa sylwestrowa może być dla mieszkańców pierwszą historyczną imprezą w tej miejscowości.

Info. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.