Region

Marek Sawicki: Trzeba powiązać program 500+ z pracą zawodową. W Polsce praca przestaje się opłacać

Siedlce Pt. 19.05.2023 15:14:05
19
maj 2023

Poseł PSL Marek Sawicki w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie skrytykował system pomocy rodzinom. Jak podkreślił, lepszym rozwiązaniem od realizowanego przez rząd, byłoby wspieranie osób, które pracują zawodowo.

Zdaniem gościa Marcina Jabłkowskiego chodzi o to, aby praca w Polsce znowu zaczęła się opłacać. Jak zauważył, bezrefleksyjne dofinansowywanie pieniędzmi budżetowymi doprowadziło do sytuacji, że coraz więcej osób nie chce pracować. To z kolei odbija się na przedsiębiorcach, którym ciężko znaleźć ręce do pracy.

Były minister rolnictwa w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie skrytykował również działania obecnego rządu w zakresie pomocy producentom rolnym. Komentując obiecywane przez ministra i premiera dopłaty Marek Sawicki zwrócił uwagę na ograniczenia asortymentu nimi objętego, a także dalsze problemy logistyczne związane z transportem zboża.

„W polskich portach miały czekać statki gotowe na przyjęcie zboża. Ja ich jeszcze nie widziałem, a elewatory są pełne” – mówił gość audycji O Tym Się Mówi.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.