Marek Sawicki: Najwyższy czas zainwestować w biogazownie!

Archiwum Pt. 15.07.2022 11:05:52
15
lip 2022

Poseł PSL Marek Sawicki w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do podpisanej 14 lipca ustawy o pomocy kredytobiorcom. Były minister rolnictwa w audycji O Tym Się Mówi przekonywał także ponownie do zainteresowania się i wdrożenia programu budowy sieci biogazowni, która, jego zdaniem, zapewni Polsce bezpieczeństwo i niezależność energetyczną.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że w jego opinii ustawa o pomocy kredytobiorcom i wprowadzane nią wakacje kredytowe na dłuższą metę nie rozwiążą problemów osób zmagających się z rosnącym oprocentowaniem. Przypomniał, że jego ugrupowanie postuluje inne zmiany, które realnie obniżą raty hipoteczne – na przykład zmniejszenie marży bankowej. Dodał, że nie ma obaw o system bankowy, który obecnie notuje rekordowe zyski.

Rozmówca Radia Podlasie nawiązując do bezpieczeństwa energetycznego Polski zwrócił uwagę, że już teraz trzeba jak najszybciej podjąć decyzje dotyczące budowy sieci biogazowni. Marek Sawicki przywołał przykład Danii, która, mimo posiadania własnych złóż gazu zainwestowała w biogazownie rolnicze i dzięki temu nie ma problemu braków energii. Jak podkreślił, podobny system należy wprowadzić w Polsce – co z jednej stroni zapewni wykorzystanie odpadów z produkcji rolnej, z drugiej, da nam bezpieczeństwo energetyczne, a rolnikom dodatkowe źródło dochodu. POSŁUCHAJ


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.