Region

Marek Błaszczyk, dyrektor „Reymontówki” przechodzi na emeryturę

Siedlce Pt. 24.05.2024 12:37:19
24
maj 2024

Marek Błaszczyk, dyrektor Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, po 35 latach pracy na rzecz rozwoju kultury Powiatu Siedleckiego przechodzi na emeryturę. Uroczyste podziękowania wybrzmiały podczas Sesji Rady Powiatu, która odbyła się 24 maja.

„Marek Błaszczyk przez ponad trzy dekady z pasją i oddaniem dbał o rozwój kulturalny naszej społeczności, organizując liczne wydarzenia, warsztaty i spotkania, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Jego wkład w kształtowanie kulturalnego oblicza Powiatu Siedleckiego jest nieoceniony.

W imieniu całej społeczności Powiatu Siedleckiego pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za wszystkie lata pracy, pełne poświęcenia i zaangażowania, życząc zdrowia, radości i realizacji pasji, na które wcześniej brakowało czasu” - czytamy na fb Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

Podczas obrad starosta siedlecki Karol Tchórzewski w swoim wystąpieniu wymienił najważniejsze wyróżnienia, jakie otrzymał Marek Błaszczyk. Są to: Srebrny Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, nadawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, Nagroda im. Ludomira Benedyktowicza, a ostatnio dyrektor DPT, otrzymał dyplom uznania Ziemi Brandenburskiej za rozwijanie kontaktów międzynarodowych i prowadzenie współpracy Powiatu Siedleckiego z Powiatem Oberhavel.

- Dziękujemy, że był Pan ostoją tego miejsca. Doświadczaliśmy rodzinnego ciepła w Reymontówce - mówił starosta Karol Tchórzewski.Info. Mja i Powiat siedlecki
Foto. Fb Starostwo Powiatowe w Siedlcach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
KOMuni Pt. 24.05.2024 16:35:36

No to Były wójt Kryszczuk zaczyna od poniedziałku pracę w Rejmontówce

moim zdaniem Sob. 25.05.2024 07:14:47

to będzie któryś z braci O. Oby tylko nowe zarządzanie nie skończyło się jak z dworkiem w Suchożebrach i Halą Targową.