Region

Lekcja bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Koszewnicy

Siedlce Czw. 15.09.2022 18:10:21
15
wrz 2022

Na stacji kolejowej w Koszewnicy, w gminie Kotuń zorganizowano 15 września akcję profilaktyczną pt. „Bezpieczny przejazd”. Miała ona uświadomić dzieciom i dorosłym co może spowodować pośpiech lub brak wyobraźni podczas przejazdu przez tory.


Akcja „Bezpieczny szlaban” odbyła się w Koszewnicy po raz czwarty. Co roku organizuje ją Zbigniew Czarczyński, sołtys wsi Koszewnica.
- Brawura, pośpiech, brak rozsądku wiążą się z tym, że dochodzi do wypadków na przejazdach kolejowych. Wiadomo, życie i zdrowie jest najcenniejsze. Co roku na akcji obecne są dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli w gm. Kotuń – podkreślił sołtys
Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji przedstawiciela PKP S.A na temat podstawowych zasad przekraczania przejazdów drogowo - kolejowych. Na koniec akcji oglądały symulację wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu osobowego, w wykonaniu strażaków z OSP w Broszkowie.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych, Służby Ochrony Kolei, wójt gm. Kotuń Grzegorz Góral, Dariusz Stopa – dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego, policja, straż, uczniowie, mieszkańcy Koszewnicy.
Na koniec strażacy z OSP Nowa Dąbrówka przygotowali grochówkę.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.