Region

Krzysztof Kryszczuk: „Na razie spokojnie jeżeli chodzi o koszty energii dla samorządu”

Siedlce Śr. 05.10.2022 12:52:47
05
paź 2022

Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk w rozmowie z Radiem Podlasie komentował zamieszanie na krajowym rynku energii. Uspokajał, że na razie samorząd nie będzie musiał płacić więcej za ogrzewanie, czy oświetlenie ulic.

To jednak nie musi trwać wiecznie. Jak przyznał w audycji O Tym Się Mówi gość Marcina Jabłkowskiego, istnieje pewne niebezpieczeństwo, że firmy energetyczne będą chciały renegocjować, bądź nawet zerwać obowiązujące umowy, jeżeli sytuacja na rynku będzie w dalszym ciągu się pogarszać. Wyraził jednocześnie przekonanie, że oszczędzanie na ogrzewaniu budynków samorządowych nie jest najlepszym pomysłem, ze względu na zdrowie urzędników.

Pytany o planowanie przyszłorocznych inwestycji wójt Krzysztof Kryszczuk przyznał, że jest to na chwilę obecną coś na kształt „wróżenia z fusów”. Jak podkreślił, kwoty jakie wynikają z przeprowadzanych przetargów znacząco przewyższają przygotowane i pozyskane na inwestycje środki. Gość Marcina Jabłkowskiego wyraził nadzieję, że sytuacja unormuje się, kiedy firmy nie będą miały zamówień od samorządów, których nie będzie stać na realizację nowych zadań.

W porannym wywiadzie Radia Podlasie Krzysztof Kryszczuk mówił również o wypłacie dodatku węglowego. Jak poinformował, Rada Gminy przyjęła rządowe środki do budżetu, a obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń, jakie napłynęły od mieszkańców. Wójt Wiśniewa przyznał, że jest to kolejny, niełatwy do spełnienia obowiązek dla organów samorządowych. Przytoczył przykłady, kiedy urzędnicy muszą odmawiać wypłaty środków, co rodzi wiele emocji. 

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.