Region

„Krzymoski dzień lasu”

Siedlce Pon. 02.10.2023 11:32:52
02
paź 2023

Koło Gospodyń Wiejskich w Krzymoszach, w gminie Mordy zorganizowało w niedzielę, 1 października „Krzymoski Dzień Lasu”. Na terenie świetlicy wiejskiej można było posmakować potraw z leśnym dodatkami. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorami, dmuchańce oraz konkursy z nagrodami. Całość umilały występy zespołów ludowych.

- Jest to pierwszy najważniejszy projekt zorganizowany jako KGW, ponieważ działamy od 1 marca. Wrzesień to miesiąc, w którym jest sprzątanie świata. I my też do tego się przyłączyliśmy. Wczoraj było sprzątanie pobliskiego lasu, a dziś jest festyn – mówi Beata Strąk, przewodnicząca koła i organizator wydarzenia.

W ramach wydarzenia zorganizowano również warsztaty z lepienia pierogów. Całość umilały występy ludowe zespołów takich jak: „Zaliwianki z Krzymosz”, „KGW Niemojki”, „Jagódki” ze Żdżar, „Wiśniewiacy” z Wiśniewa czy KGW z Lipin.

Patronat medialny nad „Krzymoskim Dniem Lasu” objęło Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.