Region

Kronika policyjna z terenu powiatu siedleckiego

Siedlce Wt. 21.03.2023 10:47:33
21
mar 2023

Zatrzymanie osoby poszukiwanej, nietrzeźwi kierowcy i oszustwa - tym w minionym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze siedleckiej KMP.

Poszukiwana
W Siedlcach Policjanci z WPI zatrzymali 44-latkę zamieszkałą w Siedlcach. Kobieta była poszukiwana na podstawie Nakazu Sądu Rejonowego w Siedlcach w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy.

Nietrzeźwi kierujący

W miejscowości Stok Lacki Folwark, policjanci WRD KMP Siedlce w trakcie wykonywanych czynności służbowych, dokonali zatrzymania mężczyzny łosickiego. 33-latek kierował pojazdem marki Mercedes po drodze publicznej, znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,7 promila. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.

W Siedlcach Policjanci WPI KMP Siedlce zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kierował pod wpływem po drodze publicznej. Badanie wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oszustwa

W Stoku Lackim Folwark kobieta straciła 2300 zł przez oszustwo internetowe. 32-latka na jednym z portali chciała sprzedać wózek dziecięcy. Nieznany sprawca przesłał jej link do akceptacji zamówienia. Dzięki temu pozyskał dane dostępowe do rachunku bankowego kobiety i za pośrednictwem mobilnego kodu płatności wypłacił 2300 zł.

W Siedlcach nieznany sprawca wyłudził 2000 zł podając się za reprezentanta firmy meblowej. Kobieta zgłaszająca sprawę miała zakupić od niego komplet krzeseł. Transakcja okazała się fałszywa przez co straciła 2000 zł.

W gminie Skórzec 27-latek stracił 4900 zł w wyniku oszustwa internetowego. Mężczyzna na jednym z portali zamieścił ofertę sprzedaży telefonu. Otrzymał SMS-a z linkiem, a następnie telefon od osoby podszywającej się pod pracownika tego portalu. Sprawca wprowadzając w błąd pokrzywdzonego wyłudził jego dane. Dzięki uzyskanym informacjom z rachunku bankowego pokrzywdzonego wypłacono 4900 zł w bankomacie w Dublinie.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.