Region

Kronika policyjna powiatu siedleckiego

Siedlce Wt. 28.03.2023 15:28:44
28
mar 2023

Oszustwa, nietrzeźwy kierujący, zatrzymanie poszukiwanego – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu policjanci powiatu siedleckiego.

Oszustwo

Nieustalony sprawca, użytkownik aplikacji ogłoszeniowej podający się za kobietę doprowadził 33-letniego mężczyznę z gminy Domanice do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Pod pretekstem chęci zakupu oferowanego na sprzedaż radia samochodowego, ogłoszonego przez pokrzywdzonego, na portalu ogłoszeniowym przesłał link, który mężczyzna otworzył, skutkiem czego sprawca uzyskał dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonego i wypłacił gotówkę w kwocie 1650 zł kodem mobilnym w bankomacie we Wrocławiu.

Nietrzeźwy kierujący

W gminie Wiśniew, policjanci KP Skórzec w trakcie wykonywanych czynności służbowych, zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Skoda po drodze publicznej, znajdując się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał 0,7 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Naruszenie zakazu sądowego

W Siedlcach, policjanci WRD KMP Siedlce w trakcie wykonywanych czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Okazało się, że kierujący, 23-letni siedlczanin, posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Łukowie. Mężczyzna był trzeźwy. Pojazd przekazano osobie wskazanej przez kierującego.

Wypadek drogowy

W miejscowości Maciejowice, w gminie Zbuczyn, na drodze krajowej nr 2, kierujący samochodem marki Renault, 34-letni mężczyzna z powiatu łukowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Suzuki. Jechała nim 66-letnia kobieta z gminy Zbuczyn. Jej pojazd uderzył w stojący na pasie do lewoskrętu samochód ciężarowy Mercedes, którym kierował 55-letni mężczyzna z Wierzejek.

W następstwie zdarzenia kierująca pojazdem marki Suzuki kobieta, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.  Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Usiłowanie oszustwa

W gminie Wiśniew nieznany sprawca usiłować zaciągnąć pożyczkę w firmie parabankowej, a następnie kredyt bankowy w jednej z placówek banku na szkodę 20-letniej mieszkanki gminy Wiśniew. Ponadto podczas kontaktu telefonicznego ze sprawcami, kobieta ze swojego rachunku bankowego zatwierdziła przelewy na łączną kwotę 9.300 zł, które pochodziły z jej nieznanego źródła.

Oszustwo

W Siedlcach, nieustaleni sprawcy podając się za syna zawiadamiającej oraz jego adwokata w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili 75-latkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zadzwonili na telefon stacjonarny i poinformowali, że jej syn jest sprawcą wypadku i aby uniknąć aresztu nakłonili 75-latkę do przekazania wskazanej osobie wszystkich oszczędności. Pieniądze zostały przekazane nieustalonej kobiecie.

Poszukiwany

Policjanci WPI KMP Siedlce zatrzymali poszukiwanego 27-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Siedlce, celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Osoba ta została doprowadzona do Zakładu Karnego w Siedlcach.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.