Region

Konwencja „Zgody i Rozwoju” w Siedlcach

Siedlce Pt. 15.03.2024 11:28:53
15
mar 2024

Swój program i kandydatów zaprezentował w czwartek, 14 marca komitet „Zgoda i Rozwój”. Jego lider, Tomasz Hapunowicz uważa, że Siedlce znalazły się w zastoju i obiecuje przywrócić im pozycję centrum subregionu.

Na wieczornej konwencji w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hapunowicz eksponował swoje doświadczenie jako wójta gminy Zbuczyn i prezesa Mostostalu Siedlce. Uznał, że dzięki poznaniu obu perspektyw: gminy i dużej spółki, będzie w stanie lepiej od obecnego prezydenta dogadać się z już działającymi w mieście przedsiębiorcami oraz skuteczniej ściągać nowych. Zapowiedział większą otwartość samorządu zarówno na potrzeby biznesu, jak i zwykłych mieszkańców, a to dzięki rozbudowie mechanizmów konsultacji społecznych. Wymienił tu m.in. ożywienie zastygłej Siedleckiej Rady Biznesu, utworzenie rady seniorów, stworzenie większych możliwości Młodzieżowej Radzie Miasta i organizacjom pozarządowym.

Na czele listy inwestycji znalazły się remonty ulic, ale w prezentacji pojawiło się również dokończenie wewnętrznej obwodnicy miasta, budowa drugiego publicznego żłobka, odtworzenie amfiteatru, zagospodarowanie błoni na północnych obrzeżach miasta i rewitalizacja starego parku. „Zgoda i Rozwój” chce też przyspieszyć wprowadzanie energooszczędnego oświetlenia ulic i odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych. Uderzające było złagodzenie tonu, jeśli chodzi o bezpardonowo wcześniej krytykowaną spalarnię odpadów: na konwencji nie było mowy o zarzuceniu tego projektu, a o jego dogłębnym audycie w celu upewnienia się, że nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Interesująco zabrzmiał pomysł „Karty Siedlczanina”, która miałaby z jednej strony uszczelnić system opłat śmieciowych, a z drugiej – dać uczciwie płacącym podatki mieszkańcom dostęp do takich przywilejów, jak bezpłatna komunikacja miejska. Uwagę zwraca również zapowiedź przywrócenia stanowiska architekta miejskiego, który miałby lepiej zadbać o ład przestrzenny.

Po omówieniu programu zaprezentowano kandydatów. Na liście „Zgody i Rozwoju” znalazło się 31 osób: 16 kobiet i 15 mężczyzn. Jak podkreślano: bezpartyjni przeważają nad członkami Prawa i Sprawiedliwości. Oto listy dla poszczególnych okręgów.

Okręg nr 1: Tomasz Hapunowicz, Robert Chojecki, Małgorzata Mańkowska, Beata Dąbrowska, Łukasz Adamiak, Wioleta Repczuk, Bożena Uziębło, Mirosław Filimoniuk.

Okręg nr 2: Marlena Puzia, Janusz Cabaj, Teresa Sikorska, Jadwiga Skup, Marek Kordecki, Henryk Młodawski, Krystyna Rędzia, Sławomir Konarski.

Okręg nr 3: Henryk Niedziółka, Angelika Ambroziewicz, Robert Gryczka, Zdzisław Stefanoff, Beata Mazurkiewicz, Renata Świerczewska, Bogdan Kozioł.

Okręg nr 4: Maciej Nowak, Łukasz Romański, Adam Tomczuk, Agnieszka Kiljańczyk, Maria Kasjanowicz, Małgorzata Mućka, Anna Kurcoń, Marta Sosnowska.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

11 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Sob. 16.03.2024 23:51:08

Czy w razie oferty prezesury dużej firmy. Ponownie odejdzie? ;)

ze Zbuczyna Sob. 16.03.2024 13:09:48

Brrrr - aż mną trzęsie na to towarzystwo.

Mocny Zbuczyn Śr. 03.04.2024 11:33:18

Zbuczyn tu za mocny bo stamtąd szef a z pobliskich Ługów Wielkich ulubiona kandydatka do miasta Siedlce.

Mieszkaniec Sob. 16.03.2024 06:21:48

Świetna organizacja konwentu, osoba która za to odpowiadała może być dumna. Byłem pod wrażeniem. Cieszę się że na listach znalazły się też osoby bez legitymacji. Trzymam słowo za punkt pierwszy czyli Siedlce ponadpartyjne.

"ponadpartyjne" Sob. 16.03.2024 08:15:18

bo chwilowo logo PIS znikneło z plakatów wyborczych? Strasznie jesteś naiwny/a

Wiem co mówię Sob. 16.03.2024 10:34:12

Bezpartyjne????? Leżę że smiechu. Ci niemalże Wszyscy żyją lub żyli z nominacji PiS. A H. bez PIS byłby tylko KaOwcem w Zbuczynie, no może i grajkiem. Jak, nie daj Boże, wygra H. to rządzić i tak będą Tchórzewscy. Trzeba to mówić. Dla zmyłki nie ma na konwencji żadnego Pana KT. I synów jego, Nie ma też WK, nie ma twarzy betonu PiS. Nie ma też Ich na listach. Ale np. są Ich ludzie, małżonki. Ale Oni stoją tuż za uchylonymi drzwiami tego widowiska. Finansują te igrzyska i czekają. Przypomina mi to 89 rok, gdzie komuszki pochowali się i mówili że nigdy nie byli w partii. Słabo.

Nie wiesz co mówisz Niedz. 17.03.2024 17:39:54

Nie kłamiemy! Na konwencji byli witani i Poseł Krzysztof Tchórzewski i były Prezydent Wojciech Kudelski . To chyba Zgoda i Rozwój się ,tak za bardzo nie ukrywa.

WK jest Niedz. 17.03.2024 15:49:55

na listach do sejmiku. A TK poczeka z nadzieją, że po wyborach pisowcy znow go starostą zrobią. Ale może sie oszukać, bo jak pisowcy nie będą w większości to Karol nie będzie starostą. Ale widocznie wolał nie ryzykować kolejnego lania w wyborach, po tym jakie sprawili mu ludzie w poprzednich.

Siedlczanka Sob. 16.03.2024 13:04:06

Konferencja na bardzo wysokim poziomie. Kojarzę Pana Pawła, który pomaga temu kandydatowi. To prawdziwy pasjonat i mistrz od filmów i mediów. Myślę, że to poziom ogólnopolski i nowa jakość. Kibicuję!

alosza Pt. 15.03.2024 16:12:25

a gdzie pani inżynier z żabki?

Jamakasi Sob. 16.03.2024 11:31:58

Brawo prawica, bo wierzę że takie to ugrupowanie jest. Dziwi fakt ukrywania powiązań z Prawem i Sprawiedliwością, partią która wygrała wybory i na którą głosowało prawie 8 mln ludzi w tym tysiące Siedlczan. Są tacy, których Tusk i tzw trzecia droga po prostu oszukali i w swojej desperacji nadal klaszczą antypolskiej koalicji 13 grudnia. Ludzie czy nie widzicie co się w Polsce dzieje? Właśnie zgoda i rozwój są nam najbardziej potrzebne. Gratuluję postulatu przywrócenia stanowiska architekta miejskiego bo nasze miasto jest po prostu brzydkie a nowe budynki stawiane bez ładu i składu. Odnoszę wrażenie, że znany developer zabuduje blokami każdy skrawek ziemi a gdzie skwery, place zabaw, tereny zielone ? Życzę powodzenia, macie głos mój i mojej rodziny.