Region

Konferencja: Reaktywacja energii do działania seniorów i młodzieży!

Siedlce Śr. 28.02.2024 17:19:31
28
lut 2024

1 marca w Zajeździe Chodowiak odbędzie się konferencja „Reaktywacja energii do działania seniorów i młodzieży!”, organizowana przez Stowarzyszenie W NAS NADZIEJA, w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Początek o godz. 14.00.

Celem konferencji jest zachęcenie oraz zainspirowanie do większego zaangażowania mieszkańców, a szczególnie seniorów, czyli ekspertów życia na rzecz dobra wspólnego.

Aby wziąć udział w konferencji i zarejestrować się, należy odwiedzić stronę internetową: www.Energia.WnasNadzieja.pl

Podczas wydarzenia w panelach tematycznych zostaną poruszone tematy:

- Czy budżet sołecki może iść w parze z gminnym budżetem obywatelskim? – wzorując się na Budżecie Obywatelskim Mazowsza pokażemy korzyści z podejmowania inicjatyw lokalnych, które mogą otrzymać finansowanie z budżetu gminy;
- Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie – konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna się 18.03.2024, a uczestnicy konferencji z wyprzedzeniem będą mogli poznać założenia, aby lepiej przygotować się do aplikowania.
- Gminna Rada Seniorów jako motywacja do wspólnego działania! – przybliżymy uczestnikom wydarzenia korzyści z funkcjonowania Gminnej Rady Seniorów jako platformy do współpracy między organizacjami działającymi na rzecz mieszkańców;
- Moja marka osobista w życiu i działalności społecznej – podpowiemy jak skutecznie i długofalowo budować markę osobistą, co znajdzie przełożenie także w prowadzonych organizacjach;
- Debata: Rola kobiet w rozwoju społeczności i społeczeństwa obywatelskiego - do debaty zaprosiliśmy Anetę Kowalewską (zastępca Burmistrza Wyszkowa), Justynę Janusz (do niedawna dziennikarkę Tygodnika Siedleckiego, a teraz adwokat) i Anetę Olszak (Prezes Stowarzyszenia Nasz Rakowiec) - kobiety, które aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności i opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz obserwacjach.

Na finał tego wydarzenia wystąpi Blue Angel Trio, czyli Paweł Sulej (akordeon) Greg Uziębło (pianino) Marlena Maria Uziębło (wokal).

Liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność rejestracji na www.Energia.WnasNadzieja.pl


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.