Region

Koncert Pokoleń z okazji jubileuszu 100-lecia siedleckiego „Prusa”

Siedlce Pt. 17.11.2023 15:25:07
17
lis 2023

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach świętuje w tym roku 100-lecie swojego istnienia. W piątek, 17 listopada z okazji okrągłej rocznicy w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się pierwsza część „Muzycznego Koncertu Pokoleń” w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły.

- Mamy tutaj różne pokolenia: Martyna Sabak, Kacper Jastrzębski, rodzeństwo Mitelskich: Piotrek, Marysia, Lidia i Zosia. Są też siostry Urszula i Emilka Ostrowskie, Dawid Szwejkowski i Nela Zawadzka – mówi Danuta Koper, prezes stowarzyszenia przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Muzycznego Koncertu Pokoleń wysłuchali obecni i byli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. O godzinie 17.00 w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert dla uczestników jutrzejszego zjazdu absolwentów szkoły. Organizatorzy zaplanowali m.in. koncerty fortepianowe absolwentów szkoły. W planach jest też występ chóru Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach. Całość zakończy spektakl teatralny „Pani Pylińska i sekret Chopina” z udziałem siedleckiej aktorki Joanny Żółkowskiej absolwentki „Prusa”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.