Region

Kolejny etap remontu drogowego w ścisłym centrum Siedlec

Siedlce Czw. 27.06.2024 09:55:40
27
cze 2024

Od 1 lipca zostanie zamknięty odcinek ulicy Wojskowej między Piłsudskiego i Katedralną w Siedlcach. Ruch i tak był tam ostatnio niewielki ze względu na zamknięcie pobliskiego skrzyżowania Wojskowej i Cmentarnej, ale część kierowców używała tego odcinka dojeżdżając do działających tam sklepów. Od poniedziałku będzie dostępna tylko Katedralna i Sportowa.

Siedlecki magistrat informuje, że ulica Piłsudskiego pozostaje nadal przejezdna, ale tylko na wprost, bez możliwości skrętu w Wojskową i Armii Krajowej.

Jeśli chodzi o ludzkie szczątki odkryte na skrzyżowaniu Cmentarnej i Wojskowej, to miasto podtrzymuje wyznaczony na koniec wakacji termin zakończenia inwestycji. Co prawda na razie prace są wstrzymane, ale już na początku przyszłego tygodnia spodziewana jest zgoda Sanepidu na ekshumacje. Nieoficjalnie słychać, że dla archeologów nie jest to interesujący temat badawczy, bo o pochówkach czynionych niegdyś w tej części miasta historycy wiedzą od dawna ze źródeł pisanych i z wcześniejszych wykopalisk. Chodzi więc tylko o przeniesienie szczątków i godne ich pochowanie na cmentarzu. W związku z tym można się spodziewać rychłego wznowienia prac drogowych.

Co się tyczy skrzyżowania Wojskowej, Piłsudskiego i Armii Krajowej, to ulica Wojskowa w sąsiedztwie Galerii Siedlce ma być całkowicie wyłączona z ruchu. Zaopatrywanie galerii będzie docierać od strony ulicy Piłsudskiego ulicami Sportową i Katedralną. Wyjazd z podziemnego parkingu – tylko na ulicę Sportową.

To, co budzi największą trwogę kierowców, czyli przerwanie ruchu na ulicy Piłsudskiego, ma nastąpić w sierpniu. Potrwa tydzień lub niewiele ponad tydzień, bo najpoważniejsze roboty związane z podziemnymi instalacjami odbywają się na odchodzących od Piłsudskiego ulicach: Armii Krajowej i Wojskowej.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.