Region

Kolejne fragmenty drogi Siedlce-Garwolin do remontu

Siedlce Sob. 25.03.2023 13:51:58
25
mar 2023

Kilka fragmentów drogi wojewódzkiej 803 Siedlce-Stoczek Łukowski przejdzie remont w tym roku, kolejne są w przygotowaniu na następne lata. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazuje wykonawcom pierwsze place budowy.

Trzy inwestycje są już rozpoczęte: – To odcinek Seroczyn-Łomnica, odcinek w Wodyniach oraz od Rudy Wolińskiej w kierunku miejscowości Żebrak, do granicy gminy Wodynie – wylicza Tomasz Grzechnik, dyrektor Rejonu Drogowego Siedlce-Węgrów. – W przygotowaniu do przetargu jest inwestycja, do której dokumentację zrobiła gmina Skórzec: od Skórca w pobliże miejscowości Grala. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej z poszerzeniem do siedmiu metrów i budową ciągu pieszo-rowerowego.

MZDW ogłosił też przetarg na zaprojektowanie przejścia DW 803 przez Wodynie. Chce tam zrobić odwodnienie i drugi chodnik (teraz jest tylko po jednej stronie). Kolejną dokumentację szykuje samorząd gminy, a dotyczy ona przebudowy drogi wojewódzkiej w miejscowości Łomnica.

– Sukcesywnie będziemy kontynuować nasze prace i opracowywać dokumentacje pozostałych odcinków szlakowych: Łomnica-Wodynie, Wodynie-Oleśnica i Oleśnica-Ruda Szostkowska – dodaje dyrektor Grzechnik.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.