Region

Karol Tchórzewski sceptyczny wobec pomysłów ograniczających dostęp do żywności i paliw

Siedlce Pon. 27.02.2023 10:23:14
27
lut 2023

Starosta siedlecki Karol Tchórzewski w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie komentował ostatnie pomysły związane z rzekomą ochroną środowiska. Nie pozostawił suchej nitki na samochodach napędzanych elektrycznie, bardzo sceptycznie odniósł się również do „robaków” w naszej diecie.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślał wielokrotnie, że jest wielkim zwolennikiem wolności wyboru. W tym kontekście odniósł się do wprowadzania na europejski rynek produktów pochodzących z przetwarzania owadów, ale i do ograniczeń spożycia proponowanych przez organizacje „ekologiczne”. Karol Tchórzewski zwrócił uwagę na fakt, że skoro nasi przodkowie nie jedli szarańczy, to znaczy, że i dla nas nie będzie ona odpowiednia.

Pytany o pojazdy napędzane prądem starosta siedlecki przypomniał, że takie auto jest użytkowane w jego samorządzie, ale nie sprawdza się w dłuższych trasach. Zwrócił również uwagę na fakt, że lwia część budżetów państwowych w Unii Europejskich pochodzi z podatków od paliw kopalnych. W tym kontekście ich wycofywanie porównał do podcinania gałęzi, na której się siedzi.

Marcin Jabłkowski pytał także, czy takie pomysły, nie są jednak podyktowane troską o środowisko naturalne. W odpowiedzi usłyszał, że Unia Europejska nie jest wielkim trucicielem, więc zmiany w tym regionie nie wpłyną jakoś znacząco na ogólny stan planety. Poza tym, jak podkreślił Karol Tchórzewski, osoby najbogatsze będą w dalszym ciągu mogły pozwolić sobie na samochód napędzany benzyną, czy stek na obiadowym talerzu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
waleslaw radwys Sob. 27.01.2024 06:14:56

o ,,elektrykach" muszą mówić fizycy a o ,,robakach" zamiast schabowych jednak wszyscy, kto ma obrzydzenie! jedno i drugie to wygłupianie się polityków!