Jubileusz Poradni /AUDIO/
Siedlce
Wt. 19.05.2026 07:05:45
19
maj 2026
maj 2026
Na brak pracy nie narzeka – wręcz przeciwnie, chętnie przywitałaby wzmocnienie kadrowe. Pomaga dzieciom, współpracuje z rodzicami, nauczycielami i naukowcami. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Stoku Lackim, w czwartek 28 maja będzie obchodzić swoje ćwierćwiecze.
Poradnia została utworzona w 2001 roku przez ówczesnego starostę siedleckiego, Adama Oklinskiego. Jej zadanie było i jest cały czas takie samo: wsparcie dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu. Początkowo była to tylko diagnostyka, potem doszło również prowadzenie terapii, a także warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Pracy jest coraz więcej – nie tylko dlatego, że dzieci ze specjalnymi potrzebami przybywa. Zwiększa się też świadomość rodziców i lekarzy pediatrów, którzy lepiej niż kiedyś wyłapują trudności rozwojowe u dzieci.Ponieważ wiedza z tej dziedziny nie stoi w miejscu, zespół Poradni na bieżąco się dokształca, a że pracy przybywa, zwiększa się również jego liczebność. Na początku było to kilka osób, teraz jest osiemnaście, ale mile widziane byłoby jego powiększenie jeszcze o kilka. Rzetelna diagnoza i solidna terapia wymaga bowiem czasu i nie da się jej przyspieszyć nie tracąc na jakości.
O tych wszystkich sprawach będzie mowa na jubileuszu Poradni, który odbędzie się 28 maja w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. W programie jest zapoznanie gości z historią i potrzebami jednostki, a także branżowa konferencja „Mosty zamiast barier. Autyzm i ADHD w edukacji i terapii”, na której swoją wiedzą podzielą się zaproszeni specjaliści. Przewidziano również rozstrzygnięcie okolicznościowego konkursu plastycznego „Jak puzzle – każdy inny, razem tworzymy całość”.
Więcej na ten temat – w rozmowie Adama Białczaka z dyrektor Poradni, Izabelą Mydlak.



0 komentarze