Region

Jubileusz 45-lecia Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Doroty Gellner w Siedlcach

Siedlce Pt. 02.06.2023 13:30:18
02
cze 2023

W czwartek, 1 czerwca Miejskie Przedszkole nr 13 im. Doroty Gellner w Siedlcach obchodziło jubileusz 45-lecia istnienia. Uroczystość była połączona z obchodami 15-lecia nadania przedszkolu imienia Pani Doroty Gellner - poetki oraz twórczyni wierszy i słuchowisk radiowych dla dzieci, która stała się patronką placówki. Nie zapomniano także o obchodach Dnia Dziecka.

Podczas wydarzenia, doszło do oficjalnego przekazania i nadania sztandaru Miejskiemu Przedszkolu nr 13 w Siedlcach przez Prezydenta Miasta Siedlce, Andrzeja Sitnika. Uroczystość poprowadzili rodzice przedszkolaków: Agnieszka Przesmycka-Gołębiewska, mama Kuby z grupy Krasnale (3-latki) oraz Piotr Karolak, tata Igi z grupy Biedronki (5-latki).

Na wydarzeniu oprócz Prezydenta Miasta Siedlce zjawili się liczni gości, zarówno przedstawiciele instytucji publicznych w Siedlcach, dyrektorzy bibliotek: Dorota Salamon (Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach) oraz Ewelina Raczyńska (Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach), placówek oświaty, radni miasta, a także proboszcz Parafii Ducha Świętego w Siedlcach, ks. Janusz Wolski, który poświęcił nowy sztandar przedszkola. Na jubileuszu obecna była też Dorota Gellner, patronka przedszkola oraz Adam Skorupka, kompozytor muzyki do tekstów poetki. To właśnie od nich Miejskie Przedszkole nr 13 w Siedlcach otrzymało w prezencie hymn napisany specjalnie na tą uroczystość. Na wydarzeniu nie zabrakło także pracowników placówki, rodziców, absolwentów, a także obecnych wychowanków przedszkola.

Podczas uroczystości, oprócz nadania i zaprezentowania nowego sztandaru, odbyło się symboliczne wbijanie gwoździ w nowe godło przez dyrekcję i gości. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez obecnych wychowanków oraz absolwentów przedszkola. Przedszkolaki tego dnia ubrane były w barwne kostiumy. Każda z grup wiekowych miała strój jak w nazwie grupy, pojawiły się żabki, kotki, krasnale i inne. Dzieci z okazji jubileuszu przygotowały własną aranżację poloneza, liczne scenki teatralne oraz układy taneczne. Na scenie wystąpili także rodzice wychowanków, prezentując przygotowaną przez siebie inscenizację teatralną. Na uroczystości zaśpiewała także absolwentka placówki, Agnieszka Skup.

Uroczystości jubileuszowe były doskonałą okazją do integracji wszystkich osób związanych z placówką: obecnych pracowników, wychowanków, rodziców, absolwentów i wszystkich tych, którzy wspierają i współpracują z przedszkolem. Nie tylko poprzez wspólne spotkanie i przygotowania do jubileuszu, ale także poprzez wspólne wspomnienia związane z placówką.

Patronem medialnym wydarzenia było Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.pl

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.