Region

Jubileusz 110-lecia siedleckiej „Dwójki"

Siedlce Śr. 15.11.2023 18:20:31
15
lis 2023

W środę, 15 listopada odbyły się oficjalne obchody jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. Wydarzenie miało na celu przypomnienie historii szkoły, integrację społeczności szkolnej, zarówno uczniów i ich rodziców, absolwentów i osób, które aktywnie biorą udział w życiu szkoły.

Jubileusz 110- lecia rozpoczęła Msza Św. w kościele p.w. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach. Następnie odbyła się Gala Jubileuszowa w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach, podczas której wręczono pamiątkowe statuetki dla osób zasłużonych dla szkoły m.in. prezydenta miasta Siedlce - Andrzeja Sitnika, zastępcy prezydenta - Roberta Szczepanika i wielu innych przedstawicieli siedleckich i lokalnych instytucji publicznych.

Podczas uroczystości, oprócz przemówienia Jadwigi Zgorzałek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach, która podziękowała wszystkim za przybycie i 110 lat funkcjonowania szkoły, zaprezentowana została w skrócie historia szkoły, jej osiągnięcia oraz rola placówki w kształtowaniu młodych umysłów przez ponad sto lat. W uroczystości wzięła udział kadra pedagogiczna szkoły, jej uczniowie i rodzice oraz absolwenci „Dwójki".

Z okazji jubileuszu wystawiona została specjalna wystawa ze zdjęciami z życia szkoły, uczniów i nauczycieli na przestrzeni ostatnich 110 lat, pokazano także dawne podręczniki i kroniki szkoły oraz przygotowano kącik patrona szkoły - Gabriela Narutowicza. Pojawił się także jubileuszowy tort. Oprócz części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły. Jak podkreśliła dyrektor placówki, obchody jubileuszu 110-lecia szkoły to nie tylko okazja do świętowania czy przypomnienia sobie dawnych lat, ale przede wszystkim możliwość podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej rozwoju i sukcesów.

Zwieńczeniem obchodów 110 - lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach było odsłonięcie obelisku, którego wstęgę oficjalnie przecięła dyrektor szkoły razem z prezydentem miasta Siedlce oraz Henrykiem Niedziółką - przewodniczącym Rady Miasta Siedlce. Posąg dedykowany został wszystkim osobom tworzącym historię szkoły i mieszkańcom miasta.

Z dyrektor szkoły Jadwigą Zgorzałek rozmawiała Katarzyna Chacińska:Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
eryk w. Śr. 15.11.2023 17:53:06

Brawo dla "Dwójki"!

Brawo dwójeczka Sob. 18.11.2023 06:39:04

Te szkole nawet reformy PIS i pomysły Czarnka nie dały rady popsuć. Gratulacje dla pani dyrektor, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Oby jak najdłużej, bo niedługo do tej szkoly pójdzie następne pokolenie mojej rodziny: po dzieciach, wnukach - czas na naukę prawnuków.