Region

Jarmark Tradycji Wielkanocnych Arche w Siedlcach

Siedlce Pt. 15.03.2024 15:02:58
15
mar 2024

W piątek, 15 marca rozpoczęła się kolejna edycja Jarmarku Tradycji Wielkanocnych wspólnej inicjatywy firmy Arche, Fundacji Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenia Wspólnoty Arche. Tegoroczna edycja jarmarku potrwa do soboty 16 marca. Targi wielkanocne odbywają się w Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej w Siedlcach.

Podczas Jarmarku Tradycji Wielkanocnych można odwiedzić różnorodne stoiska i zakupić rękodzieło artystyczne lokalnych twórców związane ze świętami wielkanocnymi, ale także wyroby spożywcze z regionu jak: miody, wędliny i wiele innych. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie kultury tradycyjnej, odgrywającej ważną rolę w kształtowaniu poczucia tożsamości regionalnej, integracja lokalnej społeczności oraz pokazywanie innym lokalnych twórców i ich wyroby.

Oficjalne otwarcie jarmarku odbyło się w piątek rano na terenie Kawiarni „toMy" prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnością. Wydarzenie otworzyła Dorota Wereszczyńska i Monika Wojciechowska jako dyrektorki artystyczne Arche. Po oficjalnych przemówieniach rozpoczął się przegląd piosenki „Wiosna to My” w wykonaniu dzieci z przedszkoli i szkół z Siedlec i okolic, a po południu pokazy muzyczne na scenie otwartej kawiarni „toMy”.

W sobotę, 16 marca oprócz prezentacji rękodzieła artystycznego i produktów regionalnych odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci w tym malowanie na serwetkach wzorków wielkanocnych, robienie pisanek oraz kartek okolicznościowych.

Jarmark Tradycji Wielkanocnych Arche można odwiedzać w piątek, 15 marca w godzinach 10-19.00 oraz w sobotę, 16 marca, w godzinach 9.00-15.00.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.pl

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.