Garwolin

Górzno: wizyta wiceministra sportu i turystyki

Region Pon. 27.03.2023 15:34:06
27
mar 2023

24 marca z roboczą wizyta gościł w gminie Górzno sekretarz stanu w resorcie sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski. Polityk uczestniczył w obradach sesji rady gminy, gdzie wyraził uznanie dla samorządu gminy za realizację wielu inwestycji, zapoznał się z obecnie prowadzonymi zadaniami oraz przedstawił działania resortu sportu na najbliższy czas.

Dzięki dobrej współpracy samorządu gminy Górzno z ministerstwem sportu i turystyki, na obrady ostatniej sesji rady gminy przyjechał sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski. W swoim wystąpieniu wyraził uznanie dla samorządu gminy Górzno za realizację wielu inwestycji, co wiąże się z polityką rządu w ramach wspomagania samorządów gminnych. Przedstawił jednocześnie działania ministerstwa w zakresie rozwoju bazy sportowej dla terenów wiejskich. Podkreślił, że resort chce wspierać inwestycje niezwykle potrzebne, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. W trakcie swojej wizyty Arkadiusz Czartoryski miał okazję zapoznać się z obecnie realizowanymi inwestycjami na terenie gminy.

Podczas spotkania minister podziękował za kultywowanie tradycji narodowych i wartości chrześcijańskich na terenie gminy, nawiązując do pomników powstałych przed urzędem gminy,

ponadto podczas posiedzenia poruszono tematy dotyczące działań rządu ws. wysokości cen energii. Nie zabrakło również pytań dotyczących bieżących problemów związanych z rolnictwem. Minister przedstawił także założenia do projektu ustawy przyznającej dodatek emerytalny dla sołtysów, który ma wynosić 300 zł dla tych, którzy pełnili stanowisko co najmniej 2 kadencje.


na podst.inf. UG
WJ/Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ktoś Pon. 27.03.2023 18:32:05

Może niech oni się już Ci wszyscy ministrowie tu przeprowadzą. Ciekawe jak wykonują pracę za którą im naród płaci, jak są ciągle w rozjazdach. Ciągła kampania wyborcza, tylko to się liczy.

wyborca Pon. 27.03.2023 16:42:19

Rząd rozdaje pieniądze tych co ciężko pracują i nie pyta młodych ,którzy będą spłacac kredyty i pracować na emerytury jak widać nie tylko swoich rodziców ale też dla tych , którym władza przedwyborami chce dać dodatki żeby ich kupić. Niech dostana pewne miesięczne wynagrodzenie za swoją pracę ale dlaczego dodatki do emerytury.