Region

Gminno-parafialne dożynki w Mordach

Siedlce Pon. 11.09.2023 12:58:38
11
wrz 2023

Mieszkańcy miasta i gminy Mordy spotkali się 10 września, aby obchodzić coroczne Święto Plonów. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Po Eucharystii delegacje z wieńcami, starostwie dożynek, goście, mieszkańcy udali się na rynek, gdzie odbyła się część artystyczna wydarzenia.

Na placu, przybyłych na dożynki gości, przywitał burmistrz Jan Ługowski. Do Mordów przyjechali m.in. poseł Krzysztof Tchórzewski i wicestarosta Małgorzata Cepek, przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego Marek Gorzała. Po wysłuchaniu koncertu orkiestry dętej OSP Mordy i przemówieniach starostowie dożynek Monika i Mariusz Soseńscy ze wsi Sosenki Jajki rozpoczęli ceremonię dzielenia się chlebem.

Dożynki to również okazja do prezentacji stoisk Kół Gospodyń Wiejskich m.in. z Krzymosz, Wyczółk, Stok Ruskiego, Mordów. Podczas przeprowadzono m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Tym razem zwycięską kompozycję przygotowały panie z zespołu ludowego „Podlasianki” i KGW w Mordach.

W trakcie na dożynek ze sceny wybrzmiewały śpiewy zespołów ludowych. Niedzielne wydarzenie było połączone z ekologicznym piknikiem rodzinnym „Środowisko ponad wszystko”.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.