Region

Gmina Kotuń liderem w głosowaniu 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Siedlce Śr. 10.07.2024 16:44:49
10
lip 2024

Projekt zgłoszony przez Gminę Kotuń zdobył najwięcej głosów w regionie siedleckim w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku o głosy i realizację pomysłów mieszkańców podregionu siedleckiego walczyło 28 inicjatyw. Dofinansowanie otrzyma osiem.

Noszący numer 405 projekt ,,Klub Aktywnego Seniora” to inicjatywa obywatelska pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotuniu, która w głosowaniu zdobyła najwięcej, bo 821 głosów. Dzięki wsparciu i promocji projektu m.in. przez Wójta Gminy Daniela Celińskiego, Radnych Rady Gminy, a także mobilizacji mieszkańców Gminy Kotuń „Klub Aktywnego Seniora” w przyszłym roku będzie realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Głównym założeniem tej inicjatywy jest organizacja cyklu spotkań stacjonarnych oraz wyjazdowych dla osób w wieku senioralnym. Będą one mogły uczestniczyć w wycieczkach po Mazowszu, wyjazdach do teatru i na basen, a także w zajęciach choreoterapii. Wszystkie przedsięwzięcia mają aktywizować seniorów, a także mobilizować ich do aktywności fizycznej i kulturalnej. Wartość całkowita projektu wynosi 165 000 zł.

Klub Aktywnego Seniora będzie trzecim z kolei projektem BOM realizowanym w Gminie Kotuń. Pierwsze dwa to cykle warsztatów skierowanych do najmłodszych mieszkańców Gminy. W ubiegłym roku był to projekt „MMA czyli Mazowiecka Mała Akademia” (3 edycja BOM z 2022 r.), zaś obecnie realizowany jest projekt „Fabryka młodych naukowców” (4 edycja BOM z 2023 r.). Główną autorką projektu ,,Klub Aktywnego seniora” oraz współautorką pozostałych jest Magdalena Adamczyk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.