Region

Funkcjonariusze Służby Więziennej i Policji aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”

Siedlce Pt. 08.12.2023 18:52:28
08
gru 2023

W czwartek, 7 grudnia kolejni funkcjonariusze z ZK Siedlce oraz KMP Siedlce oddawali krew w ramach ogólnopolskiej akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Akcja zorganizowana jest przez Straż Graniczną, by wspólnie z funkcjonariuszami i pracownikami służb mundurowych uczcić Narodowe Święto Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi mają we krwi
Funkcjonariusze Służby Więziennej na czele z Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach kpt. Zbigniewem Śpiewakiem oraz funkcjonariusze Policji oddali krew uczestnicząc ramię w ramię w akcji krwiodawstwa „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. Wspieranie ratowania życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi jest nieustannie potrzebne. Funkcjonariusze obu formacji mundurowych chętnie angażują się w różnorodne akcje pomocowe. Sami organizują wiele charytatywnych projektów i aktywnie odpowiadają na zewnętrzne inicjatywy. Bez względu na okoliczności pozostają na służbie drugiemu człowiekowi.

W akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” może włączyć się każdy. Krew dla ratowania życia ludzkiego oddawać można do 20 grudnia w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Gospodarczej 7 w Siedlcach (rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 13:00).

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”
Tegoroczna zbiórka krwi rozpoczęła się 25 października i potrwa do 20 grudnia. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja Honorowego Oddawania Krwi z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” dotychczas zorganizowana była jedenastokrotnie. Celem akcji jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. W akcji chodzi również o zaakcentowanie i wzmocnienie tradycji, która wskazuje, że mundur kojarzony jest z gotowością pomocy drugiemu człowiekowi, służbą narodowi i gotowością oddania krwi dla ojczyzny. Ponadto udział w projekcie stanowi formę uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W zeszłym roku w ramach akcji zebrano 2 920 litrów krwi i jej składników. Z kolei w latach 2012-2021 krwiodawcy oddali 15 480 litrów krwi i jej składników.Opracowanie i zdjęcia: por. Przemysław Turyk

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Siedlce 43 Sob. 09.12.2023 01:39:27

Nie jestem zwolennikiem tej grupy zawodowej , ale szanuję za częste angażowanie się w tego typu akcje!

Siedlce 43 Sob. 09.12.2023 01:44:31

Niestety nie jestem sympatykiem tej grupy zawodowej, ale szanuję ich zaangażowanie w tego typu akcje i ofiarność. Druga formacja po Straży Granicznej!