Region

Festyn Rodzinny w Kotuniu

Siedlce Pon. 01.07.2024 13:18:34
01
lip 2024

Tradycja Festynu Rodzinnego w Kotuniu sięga 2004 roku. Zapoczątkowana została przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kotuniu. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 7 lipca na Placu im. Bronisławy i Jana Danielaków, przy ulicy Siedleckiej 82.

Od godziny 15:00 zaplanowano liczne atrakcje, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: występy lokalnych grup artystycznych: Indigo Dance Art, Grupa Śpiewacza Lokalnego Klubu Seniora Bojmie, Wielopokoleniowy Chór Gminy Kotuń, Seniorzy Nasz Kotuń. Ponadto warsztaty florystyczne tworzenia lasu w słoiku, kącik animacyjny dla dzieci prowadzony przez grupę animatorów z AnimekBus, stoiska KGW z terenu gminy Kotuń z przygotowanymi przez członkinie specjałami, kuchnia polowa OSP z Nowej Dąbrówki, a także Miasteczko Strażackie czyli prezentacja zasobów OSP z terenu Gminy Kotuń.

O godzinie 18:00 rozpocznie się cykl koncertów finałowych. W tym roku na początek wystąpi legenda polskiej piosenki Andrzej Rybiński. Następnie siedlecki zespół Modem zagra na żywo covery hitów z gatunku muzyki pop-rock. Na deser zaś największe przeboje zaprezentuje grupa Masters. Wieczór zakończy zabawa taneczna, która potrwa do północy. Konferansjerem wydarzenia będzie Przemysław Redkowski, aktor teatralny, filmowy i serialowy.

W realizacji przedsięwzięcia gminę Kotuń wspiera Gminna Biblioteka Publiczna w Kotuniu. Wydarzenia jest współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

W związku z organizowanym wydarzeniem 7 lipca nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu: zamknięta zostanie ulica Siedlecka na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościelną do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Wprowadzono objazd ulicami Polną, Ogrodową, Nadrzeczną i Kościelną. Niezwłocznie po zakończeniu obowiązywania czasowej organizacji ruchu zostanie przywrócona stała organizacja ruchu.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.