Europejski Dzień Logopedy na UPH w Siedlcach
Siedlce
Niedz. 05.03.2023 15:44:08
05
mar 2023
mar 2023
4 marca na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, odbyły się bezpłatne warsztaty i konsultacje logopedyczne dla wszystkich zainteresowanych.
Sobotnie wydarzenie rozpoczęły warsztaty z dr Aldoną Kocyłą- Łukasiewicz i mgr Adrianną Urban- Rafałek. Ćwiczenia od „Bawienia do mówienia” miały na celu pokazać jak stymulować rozwój mowy dziecka od momentu urodzenia. Osoby prowadzące warsztaty zaprezentowały jak wykorzystywać zabawki, książeczki, pompony, gry, codzienną aktywność do rozwijania mowy dziecka. Specjalistki zwróciły też uwagę, na to, że kluczową kwestią od urodzenia jest stymulacja wszystkich sfer rozwojowych dziecka. Podczas wspólnych ćwiczeń dziecka z rodzicami szczególnie skupiono się na uwzględnieniu odpowiedniej intonacji wypowiedzi kierowanych do pociech.Dzięki warsztatom, dzieci razem z rodzicami miały możliwość nie tylko wykonania ćwiczeń logopedycznych pod okiem specjalistów, ale także spędzenia miło czasu na wspólnej zabawie.
Po warsztatach, była możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji logopedycznych, a także zapoznania z logopedycznymi programami komputerowymi. Zarówno dr Aldona Kocyła-Łukasiewicz i mgr Adrianna Urban-Rafałek odpowiadały na pytania rodziców dotyczące trudności komunikacyjnych ich dzieci. Panie udzielały także wskazówek m.in. w zakresie wczesnej interwencji logopedycznej, trudności w karmieniu. Najmłodszy pacjent na konsultacjach miał 6 miesięcy.
W ramach Europejskiego Dnia Logopedy, 7 marca w godz. 17.00-18.30 odbędzie się otwarty wykład on- line dr Sofii Kamińskiej na temat „Znaczenia opieki neurologopedycznej we wczesnej rehabilitacji pacjenta po udarze mózgu”.
Na wydarzenie można dołączyć on -line pod adresem:
meet.google.com/ivh-rhjs-xue
W Ośrodku Logopedycznym Uniwersytetu od kilku lat funkcjonuje Studencka Poradnia Logopedyczna. Członkami poradni są studenci kierunku logopedia. Działalność ośrodka skupia się na trzech etapach: diagnozie, programowaniu terapii oraz prowadzeniu terapii według określonych standardów postępowania logopedycznego (diagnozę i terapię konsultuje i nadzoruje zawodowy logopeda). Oferta poradni skierowana jest do osób z wadami wymowy, trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz innymi problemami z zakresu emisji głosu i komunikacji.
Zobacz Galerię
40 Zdjęć
0 komentarze