Region

Dzień otwarty siedleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Siedlce Sob. 07.10.2023 15:10:57
07
paź 2023

Z okazji 25-lecia działalności siedleckiego WORD- u w sobotę, 7 października placówka zorganizowała dzień otwarty. Celem wydarzenia było pokazanie czym na co dzień zajmuje się siedlecki WORD, a także przypomnienie zasad o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Placówka przygotowała liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Wszyscy uczestnicy tego dnia mogli m.in. podejść do egzaminu próbnego na prawo jazdy kat. B, sprawdzić się w symulatorze zderzeniowym czy przypomnieć sobie wiedzę z przepisów ruchu drogowego, korzystając z bezpłatnego próbnego egzaminu teoretycznego lub pod opieką egzaminatorów placówki odbyć jazdę po łuku placu egzaminacyjnego. Była to dobra okazja do sprawdzenia się dla osób przygotowujących się do egzaminu w WORD-zie.

Radosław Strzaliński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie powiedział, że dzień otwarty ma za zadanie podkreślić to jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy, które wpływa na nasze bezpieczeństwo w pojeździe. Dzięki zapiętym pasom, kiedy dochodzi do wypadku drogowego mamy szansę przeżycia. Dyrektor podkreślił, że kluczowe jest by od najmłodszych lat w szkołach pojawił się przedmiot taki jak Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i by w praktyce dzieci uczyć przepisów ruchu drogowego.

Podczas dnia otwartego uczestnicy mogli także skorzystać ze stoiska Miejskiej Policji w Siedlcach. Na wszystkich uczestników czekał darmowy poczęstunek, w tym m.in. gorąca grochówka przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nowej Dąbrówki.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.