Region

Dzień Krwiodawstwa w Siedlcach

Siedlce Pon. 26.06.2023 15:33:24
26
cze 2023

W niedzielę, 25 czerwca na placu przy pomniku św. Jana Pawła II w Siedlcach, w ramach Dnia Krwiodawstwa, odbył się 19. Festyn „Krew dla Siedlec i Powiatu”.

W namiotach na placu była możliwość oddania krwi oraz bezpłatnego wykonania badań. Odbył się także pokaz sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy.

Oficjalne uroczystości z okazji Dnia Krwiodawstwa odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W ich trakcie wręczono wyróżnienia dla zasłużonych krwiodawców, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża, sponsorów i opiekunów szkolnych kół PCK.

Wyróżnienia zostały wręczone m.in. przez Mieczysława Stefaniuka, prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża, Oddziału Rejonowego w Siedlcach oraz Waldemara Kraskę, Wiceministra Zdrowia.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Ministerstwa Obrony Narodowej z Warszawy.

Patronem medialnym wydarzenia było Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.plNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.