Siemiatycze

Dzielnicowy odzyskał skradzione kratki ściekowe i zatrzymał złodzieja

Region Czw. 28.09.2023 10:53:40
28
wrz 2023

Siemiatycki dzielnicowy zatrzymał 35-letniego mężczyznę, który ukradł 9 kratek ściekowych na jednej z ulic w mieście. Swój łup sprzedał w lokalnym skupie złomu. Mieszkaniec Siemiatycz usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, która może być zwiększona o połowę z uwagi na to, że 35-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Do siemiatyckiej komendy zgłosił się jeden z pracowników firmy remontującej drogi, który powiadomił o kradzieży 9 sztuk kratek ściekowych o wartości blisko 6 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść na jednej z remontowanej ulicy w mieście. Jeszcze tego samego dnia, siemiatycki dzielnicowy odzyskał skradzione mienie i zatrzymał sprawcę kradzieży. Funkcjonariusz sprawdzając lokalne skupy złomu, w jednym z nich zauważył skradzione kratki. Okazało się, że odpowiedzialnym za kradzież jest 35-letni mieszkaniec Siemiatycz. Dzielnicowy zatrzymał go w jego mieszkaniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 35-letni mieszkaniec Siemiatycz w przeszłości odpowiadał za podobne przestępstwo, dlatego w jego przypadku kara do 5 lat pozbawienia wolności może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
strazak Czw. 28.09.2023 08:01:33

policja rozumem tez sie nie popisala, taka kratka zeliwna to przynajmniej 50 kilo co daje ponad pol tony w samym bagazniku, ten landkruser ma max ladownosc 630kg lacznie z pasazerami, a potem wszyscy zaskoczeni ze zawieszenie padlo bo ktos rozumem nie grzeszy