Region

Dwór w Ostrówku po remoncie będzie siedzibą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Siedlce

Siedlce Niedz. 17.09.2023 18:32:35
17
wrz 2023

Dwór w Ostrówku w Gminie Siedlce odzyskał blask. Budynek, w którym przez lata mieściły się mieszkania socjalne teraz będzie siedzibą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. W niedzielę 17 września odbyło się uroczyste otwarcie Dworu. Remont obiektu trwał od 2019 roku. Dzięki środkom pozyskanym przez samorząd, można było wyremontować budynek i tereny wokół niego.

Po remoncie w budynku mieszczą się sale z zapalaczem kuchennym, gdzie mają odbywać się spotkania Rady Gminy, wydarzenia kulturalne i komercyjne. Przygotowano także pokoje, gdzie będzie można przenocować. Władze Gminy postarały się aby park i teren wokół budynku otrzymał nowe życie. Teren parku został uporządkowany, zieleń poddana pielęgnacji, pojawiły się nowe drzewa oraz trawniki, a także dekoracje w postaci kwiatów. Przygotowano altanę i ławeczki.

- Budynek będzie służył mieszkańcom i turystom - zapowiada wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski. Przeniesie się do niego Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach, którego obecna siedziba jest w Chodowie. W nowej placówce będą się odbywały zajęcia np. plastyczne, taneczne, muzyczne. Swoje miejsce mają znaleźć tam także artyści podczas plenerów.

Remont obiektu i zagospodarowanie terenu wyniosły ponad 4 mln złotych. Na przebudowę obiektu Gmina Siedlce pozyskała dotację z rządowego programu Polski Ład oraz dofinansowanie z samorządu Województwa Mazowieckiego.

W programie niedzielnych uroczystości nie zabrakło oficjalnego przecięcia wstęgi, poświęcenia dworu, wystąpienia zaproszonych gości i ogłoszenia wyników XXIV Mazowieckiego Samochodowego i Motocyklowego Rajdu Turystycznego 2023. Na zakończenie odbył się się koncert Ani Karwan.

Anna Magdalena Karwan – polska piosenkarka wykonująca muzykę popularną, kompozytorka, autorka tekstów, okazjonalnie aktorka. Finalistka siódmej edycji programu talent show TVP2 The Voice of Poland. Laureatka nagrody „Premiery” na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.