Region

Dożynki Gminy Siedlce /ZDJĘCIA/

Siedlce Pon. 05.09.2022 11:46:59
05
wrz 2022

4 września Mszą świętą w kaplicy w Chodowie rozpoczęło się święto rolników podsumowujące pracę i okres żniw w Gminie Siedlce. Dziękowano za pomyślne plony i siłę do pracy na roli.

Po Eucharystii przeszedł barwny korowód, z licznie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi, na tereny zielone nieopodal kościoła, by korzystając z pogody świętować zakończenie najpracowitszego dla rolników okresu w ciągu roku.

Natomiast na scenie starostowie dożynek Ewa Osiadała i Adam Kulesz przekazali na ręce wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego bochen chleba. Gospodarze podzielili się z nim ze wszystkimi zgromadzonymi.

Wśród tradycyjnych wydarzeń nastąpiło także podsumowanie konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. I miejsce zdobył wieniec z Chodowa, II miejsce otrzymało KGW Pruszyn, a III miejsce przyznano ex aequo miejscowościom Białki, Purzec, Wólka Leśna i Żabokliki.

Na scenie nie zabrakło lokalnych zespołów, które wprowadziły uczestników Dożynek w ludowy klimat. Wystąpiły grupy działające nie tylko na terenie Gminy Siedlce. Natomiast wójt Henryk Brodowski wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom z terenu Gminy Siedlce.

Gwiazdami wieczoru tegorocznych gminnych dożynek był zespół Piękni i Młodzi. Znalazło się również coś dla fanów polskiej estrady lat 80., czyli koncert Haliny Frąckowiak. Wieczorem scenę przejęły zespoły Etna i zespół B.R.O.

Nie zabrakło także atrakcji dla rodzin i dzieci, smakołyków i słodkości, a przede wszystkim dobrej atmosfery.

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd województwa Mazowieckiego.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.