Region

Dni otwarte na pierwszy dzień wiosny

Siedlce Wt. 21.03.2023 14:34:10
21
mar 2023

To o wiele więcej niż kilka stolików z ulotkami i broszurkami. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny rozpoczął swoje dni otwarte w pierwszy dzień wiosny – i prezentuje swoją ofertę poprzez terenowe gry, fantazyjne stroje, zajęcia z żywymi zwierzętami, symulowane rozprawy sądowe i mnóstwo innych atrakcji.

Magowie i kowboje, czarownice i piloci, skazańcy i anioły – w takich strojach pojawili się dziś na uczelni studenci i pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Odwiedzającej ich młodzieży służyli za przewodników po wszystkich zakamarkach wydziału, ale nie było to zwykłe oprowadzanie, tylko rodzaj terenowej gry, w której zespoły krążyły po uczelni wypełniając różne zadania i zdobywając punkty.

W podobnej konwencji (choć już bez kojarzących się z karnawałowym balem strojów) odbywało się zwiedzanie Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Humanistycznych. Tam z kolei za przewodnika w grze posłużył specjalnie napisany program na telefony komórkowe, który pilotował uczestników po poszczególnych pracowniach i wyznaczał punktowane zadania, prowadzące do finałowych nagród. Oprócz tego przygotowano bardziej konwencjonalne (co nie znaczy, że mniej interesujące) stoiska poszczególnych instytutów, gdzie można porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się więcej o warunkach studiowania. W ramach warsztatów odbyła się symulowana rozprawa sądowa w sprawie karnej o nękanie. Pojawili się ponadto zewnętrzni partnerzy uczelni – Służba Więzienna wystawiła m.in. środki ochronne i sprzęt do tłumienia zamieszek, opowiadając przy okazji o specyfice swojej pracy.

Daleko od schematów był też Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, który zaproponował uczniom szkół średnich zajęcia z prawdziwymi, żywymi zwierzętami. Jak mówią prowadzący je studenci: są tam rzeczy, które przydadzą się każdemu właścicielowi psa.

Jak wyglądał początek dni otwartych UPH – mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Dodajmy, że to tylko kilka migawek z pierwszych kilku godzin. Podobne atrakcje mają miejsce na wszystkich wydziałach Uniwersytetu i będą się odbywać również jutro. Pełen ich spis można znaleźć TUTAJ.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.