Region

Damian Jarnicki z Uniwersytetu w Siedlcach gościem trzeciego odcinka Podcastu Marzeń

Siedlce Wt. 16.04.2024 17:39:24
16
kwi 2024

Nie ma dzisiaj bardziej aktualnego i powszechnego marzenia niż marzenie o pokoju. Każdy z nas chce żyć w bezpiecznym kraju. Wypatrujemy końca wojny w Ukrainie. Czy jednak to marzenie jest realne? Jakie perspektywy jawią się przed Polską, Ukrainą i całym światem? O tym m. in.: w trzecim odcinku Podcastu Marzeń, Kacper Kowalczyk - uczeń I KLO w Siedlcach rozmawia z Damianem Jarnickim z Uniwersytetu w Siedlcach.

W debacie publicznej zdarzają się porównania obecnej sytuacji do roku 1938 czy 1939. Wieści się różne scenariusze na to, jak potoczy się wojna za naszą wschodnią granicą, jakie będą kolejne poczynania Putina. Martwimy się o przyszłość NATO i gotowość Sojuszu do konfrontacji oraz stawiamy pytania o wypełnianie sojuszniczych zobowiązań.
W obliczu tych wszystkich wątpliwości trzeci odcinek Podcastu Marzeń to rozmowa z doktorem Damianem Jarnickim, adiunktem w Instytutucie Nauk o Bezpieczeństwie UwS oraz autorem książki "Rosyjska wizja współczesnej globalnej architektury bezpieczeństwa".

Podcast dostępny na:
YouTube https://tiny.pl/d7p1z
Spotify https://tiny.pl/d7pjg

Kacper Kowalczyk zaprasza do słuchania, komentowania, subskrybowania, udostępniania i wspierania Podcastu. Można to zrobić stawiając symboliczną kawę.
https://buycoffee.to/podcastmarzen

Podcast powstał dzięki wsparciu Fundacja "Nieprzeciętni"


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.