Region

Charytatywna niedziela zumbowa w Kołodziążu.

Siedlce Sob. 27.05.2023 11:48:59
27
maj 2023

Już 28 maja, od godziny 15.00 w Kołodziążu odbędzie się taneczne wydarzenie - Charytatywna Niedziela Zumbowa, podczas której będą zbierane środki na leczenie i rehabilitację Natalki Kluski – mieszkanki gminy Wodynie, chorej na zespół Retta.

Utrata sprawności manualnej i zdolności mówienia, problemy żołądkowo- jelitowe i oddechowe, boczne skrzywienie kręgosłupa czy przykurcze mięśniowe to tylko niektóre wyzwania, z którymi na co dzień muszą mierzyć się rodzice Natalki. Tylko intensywna rehabilitacja, opieka logopedy, fizjoterapeuty, psychologa może zapewnić funkcjonowanie z tą chorobą. Niestety, koszty leczenia są bardzo wysokie, a fundusze otrzymane z NFZ – niewystarczające.

Stąd Fundacja Le Natiga postanowiła wesprzeć Natalkę w walce o większą sprawność i lepsze życie poprzez organizację Charytatywnej Niedzieli Zumbowej w Kołodziążu, w gminie Wodynie.

Wśród atrakcji przewidziano m.in. pokaz taneczny grup działających w świetlicy wiejskiej w Kołodziążu, organizowanych przez mobilną szkołę tańca MW ARTPASSION, Zumbę Kids oraz Zumbę Fitness, dmuchańce, grilla, kiermasz ciast, gofry, watę cukrową czy oglądanie wozu strażackiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wsparcia Natalki poprzez udział w zumbowej niedzieli lub przez zrzutkę www.zrzutka.pl/z/natalkakluska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.