Region

Bezpieczne Mikołajki w siedleckim „Rolniku”

Siedlce Sob. 02.12.2023 11:25:25
02
gru 2023

W piątek, 1 grudnia w ZSP nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach odbyły się „Bezpieczne Mikołajki z Mazowszem”.

Tego dnia w siedleckim „Rolniku” pełną parą pojawił się klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie miało nie tylko sprawić radość uczniom i dzieciom z powodu Gwiazdki, ale także zwrócić uwagę na dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie zimą.

Podczas „Bezpiecznych Mikołajek” nie mogło zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem, dekorowania świątecznych pierniczków czy tworzenia ozdób choinkowych z pomocą pracowników Centrum Integracji Społecznej Caritas Siedlce. Każdy kto chciał mógł także degustować potrawy regionalne wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Stoku Lackim. Na uczestników czekało także wiele animacji i konkursów z nagrodami.

Podczas drugiej części wydarzenia przeprowadzono warsztaty o bezpieczeństwie m.in. z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Podczas wydarzenia odbył się pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego z udziałem strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Pojawił się także m.in. tor przeszkód zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz edukowanie z pierwszej pomocy razem z siedleckim „Medykiem” i przedstawicielami SPZOZ w Siedlcach. Z kolei przedstawiciele Nadleśnictwa Siedlce i Fundacji „Skrzydła” przygotowali warsztaty leśne i pszczelarskie, a Zespół Oświatowy w Krześlinie występ artystyczny uczniów.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Siedlcach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mecenas Wt. 05.12.2023 15:49:03

Gdzie nie spojrzę w regionie to widzę Orzełowską do jakiego specjalisty mam się udać?