Region

Bal maturalny siedleckiego „Rolnika"

Siedlce Niedz. 11.02.2024 10:50:54
11
lut 2024

W sobotę, 10 lutego w sali bankietowej Aleksandria odbył się bal maturalny Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach, zwanego siedleckim „Rolnikiem".

Studniówkę rozpoczęły przemówienia wicedyrektor szkoły, dr inż. Agnieszki Affek Starczewskiej, wicedyrektor, mgr Justyny Krysiak oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, a także zaproszonych specjalnie na tą okazję gości : Andrzeja Sitnika, Prezydenta Miasta Siedlce. Po wystąpieniach pełnych gratulacji i życzeń dla uczniów i ich wychowawców za ich intensywną naukę i zaangażowanie w szkole, odbyła się krotka część artystyczna, w tym występ Karoliny Maciejuk, utalentowanej maturzystki, która sobotniego wieczoru zaśpiewała dla zgromadzonej publiczności. Następnie, klasy maturalne przystąpiły do pierwszego w swoim życiu oficjalnego poloneza.

Przyszli maturzyści siedleckiego „Rolnika" zatańczyli zarówno klasyczne polonezy, a także pięknego walca wiedeńskiego we mgle, przygotowanego pod czujnym nauczycielki wychowania fizycznego, Katarzyny Skolimowskiej. W orszaku tanecznym pojawiła się para ubrana w stroje z epoki „Pana Tadeusza" symbolizująca Zosię i Pana Tadeusza. Niespodzianką dla wszystkich zebranych było wyświetlenie specjalnie nagranego przez uczniów i nauczycieli filmu z codziennego życia szkoły, zrobionego w żartobliwym tonie. Scenki zawarte w filmie nawiązywały do symboliki rolnictwa. Wspólnie nakręcony reportaż jest od kilku lat już tradycją siedleckiego „Rolnika" i podkreśla rolę wspólnego integrowania się społeczności szkoły.

Po uroczystym korowodzie tanecznym, rozpoczęła się wspólna zabawa i tańce. W międzyczasie odbyły się także zdjęcia grupowe wszystkich klas razem z wychowawcami i nauczycielami.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ważka Niedz. 11.02.2024 18:15:44

Kolejna studniówka nieszczęsnego włodarza naszego grodu. W Siedlcach jest dużo szkół to przed wyborami można nagrabić trochę młodego ekektoratu, nakłamać i obiecać złote góry. Pstrząc na dekoracje to kolory pasują jak ulał