Region

Aleksander Kulik mieszkaniec gminy Mokobody potrzebuje naszej pomocy!

Siedlce Pt. 17.03.2023 18:16:28
17
mar 2023

Już w 35 tygodniu ciąży Pani Karoliny, stwierdzono u Aleksandra przepuklinę przeponową lewostronną, a po zrobieniu amniopunkcji zespół Wolffa- Hirschorna - zespół wad wrodzonych. Bardzo rzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. Większość dzieci nie dożywa 1 roku życia. Stosuje się jedynie leczenie zachowawcze, które polega na łagodzeniu objawów choroby czyli głównie rehabilitacji. Systematyczne ćwiczenia są najważniejszym elementem leczenia ponieważ, jak wynika z badań, dzięki nim niektórzy chorzy mogą dożyć wieku dorosłego.

Oluś urodził się 07.09.2022 roku przez cesarskie cięcie. Ważył 2.590 i mierzył 46 cm. Od razu został podłączony pod respirator, bo ciężko było mu oddychać samodzielnie. Jego lewe płuco, wskutek nacisku przez jelita, okazało się mniejsze niż powinno. Pierwszą operację przeszedł już w drugiej dobie życia. Dwa tygodnie spędził na OIOM-ie. Jego rodzicom Karolinie i Pawłowi serce pękało na milion kawałków, kiedy patrząc na to kruche ciało nie mogli przytulić go i ucałować.

Olek musi być karmiony przez sondę, bo nie daje rady sam zjeść małej porcji mleka. Radość jaka towarzyszyła mamie, gdy pierwszy raz trzymała go w objęciach była nie do opisania. Rodzice chłopca myśleli, że najgorsze minęło. Niestety po 2.5 miesiąca chłopiec trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Musiał przejść kolejną operację, która bardzo osłabiła mu mięśnie. Usunięto mu 80 cm jelita cienkiego, a następnie wyłoniono stomię. Z chwilą przyjścia na świat zaczął walczyć o życie i walczy o nie stale.

- W głębi duszy liczę na cud. Moim marzeniem jest, żeby mój synek żył i bawił się tak, jak inne dzieci. Niestety nawet najczulsze serce Matki nie zastąpi kosztownych zabiegów rehabilitacyjnych i leczenia. Świat jest pełen cudownych ludzi, ludzi aniołów. Tych, którzy chcą wspomóc, tak jak tylko mogą. Pomóżcie nam... - prosi pani Karolina, mama Olusia.

Chłopca można wspierać poprzez zbiórkę na stronie siepomaga. Na Facebooku powstała grupa, na której prowadzone są licytacje na rzecz Olusia. Oprócz tego można wysłać smsa na numer 75365 o treści 0243683 (koszt 6,15zl z VAT) oraz przy rozliczeniu podatkowym przekazać 1,5 % na rzecz chłopca.

Numer KRS 0000396361
Cel szczegółowy 1,5%0243683 Aleksander

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook