Region

100. urodziny pani Kazimiery Bieniek

Siedlce Pon. 04.12.2023 16:03:24
04
gru 2023

Taki jubileusz nie zdarza się często. Pani Kazimiera Bieniek, pacjentka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Oleśnicy (gmina Wodynie) obchodziła w poniedziałek, 4 grudnia setne urodziny.

Pani Kazimiera pochodzi z gminy Stoczek Łukowski. Jubilatka w dniu swojego święta powiedziała, że czuje się dobrze i nie odczuwa aż tak przeżytych lat.

Pani Kazimiera w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasiem przyznała, że pamięta okres II Wojny Światowej. - Pamiętam jak Niemiec przyszedł, byłam w szóstej klasie. Były łapanki, chowaliśmy się. Teraz jest spokój - mówi.

Jubilatka z sentymentem wspomniała też swoje lata młodości. - Byli u nas muzykanci i zabawa co niedziela. Nie było aż tak pijaństwa, teraz inna młodzież – dodała.

Pani Kazimiera będąc w związku małżeńskim doczekała się trójki dzieci, sześciorga wnucząt i siedmiorga prawnucząt.

Na uroczystość do jubilatki z gratulacjami i upominkami przybyli m.in. najbliższa rodzina, Marek Czub – wójt gminy Stoczek Łukowski, Wojciech Klepacki – wójt gminy Wodynie, ks. Krzysztof Buczyński – proboszcz parafii Wodynie, kierownictwo ZOL oraz władze Centrum Medyczno – Diagnostycznego.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.