POWIAT SIEDLECKI

Dzieci z gminy Suchożebry odwiedziły Radio Podlasie

Siedlce Pt. 17.02.2023 10:11:00
17
lut 2023

Udział w nagraniu, poznanie specyfiki pracy radiowców, pamiątkowe fotografie wypełniły wizytę dzieci z gminy Suchożebry w redakcji Katolickiego Radia Podlasie. W środę, 15 lutego rozgłośnię odwiedzili uczestnicy zajęć feryjnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach.

W czasie pobytu w radiu dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy realizatora, spikera oraz prezentera informacji. Dowiedziały się m.in. na czym polega montaż dźwięku i czym charakteryzuje się głos radiowy. Zadania reportera, zasady funkcjonowania rozgłośni to przykładowe kwestie przybliżone przez przedstawicielkę redakcji.  Nie zabrakło ciekawostek i anegdot.
 
Podczas wizyty w rozgłośni goście mieli okazję wcielić się w rolę spikera. Chętni, którzy wzięli udział w nagraniu, dzielnie poradzili sobie z tremą i przedstawili się do mikrofonu, a ci bardziej odważni powiedzieli kilka zdań o sobie. Odsłuchiwanie nagranych głosów spotkało się z emocjonalnymi reakcjami dzieci. Nie mniej entuzjastyczne komentarze pojawiły się, gdy dzieci usłyszały swoje zmodyfikowane głosy.

Wizytę w redakcji KRP zakończyły pamiątkowe zdjęcia.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.