Patronat medialny

Aneta Prokop i Kamil Kuźmiuk tegorocznymi laureatami konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej

19
kwi 2024

Tekst, który przysłała do naszej redakcji pani Aneta Prokop pochodząca z miejscowości Świder w gminie Wola Mysłowska, decyzją jury zdobył główną nagrodę w ogłoszonym już po raz 12. przez redakcje Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, konkursie na rozważania Drogi Krzyżowej. Tekst został odczytany na antenie Katolickiego Radia Podlasie w Wielki Piątek, 29 marca. Tekst Kamila Kuźmiuka z Leszczanki w Gminie Drelów zdobył najwięcej głosów w internetowym głosowaniu.

Kamil Kuźmiuk to 16 - latek z Leszczanki w Gminie Drelów, który uczy się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej na kierunku rolnik.

W tym roku motywem przewodnim konkursu były słowa „Zakorzenieni w Krzyżu Chrystusa” nawiązujące do homilii, którą w Siedlcach przed 25 - laty wygłosił Papież Jan Paweł II oraz 40. rocznicy obrony Krzyża w Miętnem i 150. rocznicy męczeństwa Unitów na Podlasiu. Konkurs patronatem objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

19 kwietnia w siedzibie KRP odbyło się wręczenie nagród, które w tym roku ufundowali Biskup Siedlecki i właściciele firmy MARKER Dystrybutora Artykułów Biurowych I Szkolnych. Pani Aneta Prokop przyjechała do Siedlec z synkami i mamą a Kamil - ze starszymi siostrami. 

Materiał Kamila Skorupskiego:

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Marek Zychowiecki Pon. 22.04.2024 17:36:48

Skoro ja jestem dumny z tego, że Aneta, Twoja Żona zdobyła taką nagrodę , trudno mi sobie wyobrazić co czuła laureatka i Ty jako jej mąż gdy ogłoszono wyniki. Podziwiam i gratuluję z całego serca.

Mirosław Samulnik Pt. 19.04.2024 12:14:35

Gratulujemy.

Marek Zychowiecki Pon. 22.04.2024 17:41:08

Gdzie można wysłuchać lub przeczytać ten tekst?