O tym się mówi

Zbigniew Kuźmiuk: To Tusk odpowiada za uzależnienie Polski od Rosji, a nie obecny Rząd

Siedlce Czw. 02.03.2023 09:41:05
02
mar 2023

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie wypowiedzi lidera PO Donalda Tuska. Odniósł się również do trudnych relacji naszego Kraju z instytucjami Unii Europejskiej.

Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi zwrócił uwagę, że ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska sugerujące odpowiedzialność obecnego Rządu za uzależnianie Polski od rosyjskich surowców są zaskakujące. Przypomniał, że to za czasów poprzedniej koalicji nasz Kraj podpisywał niekorzystne kontrakty na surowce i to Donald Tusk był inicjatorem „resetu” relacji z Moskwą.

Zbigniew Kuźmiuk zwrócił uwagę na przemilczenia niewygodnych faktów w łonie PO. Przypomniał tu o aresztowaniach prominentnych polityków tego ugrupowania, na temat których obecni liderzy bardzo mało się wypowiadają. Przyznał, że może być to policzone na „krótką pamięć” Polaków w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych.
Pytany o relacje z Unią Europejską europoseł Kuźmiuk wyraził przekonanie, że władze unijne zdecydowanie gorzej traktują nasz Kraj, niż obkładaną sankcjami Rosję. Przypomniał, że mimo że Polska jest głównym sojusznikiem Ukrainy i przez nasz Kraj przechodzi cała unijna i światowa pomoc, to w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się unijnego wsparcia, a w zamian za to nie możemy doprosić się środków z KPO. W tym kontekście Zbigniew Kuźmiuk wskazał na USA, jako na bardziej wartościowego partnera.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.