O tym się mówi

Marcin Romanowski: Samochody elektryczne – tak, ale nie na zasadach nakazu!

Siedlce Pt. 03.03.2023 11:23:00
03
mar 2023

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski w audycji O Tym Się Mówi wyraził niezadowolenie z powodu planów wprowadzenia zakazu rejestracji w Unii Europejskiej aut z napędem spalinowym po 2035 roku. Podkreślił, że to kolejny przykład próby ograniczenia wolności obywateli Wspólnoty.

Gość Marcina Jabłkowskiego zaznaczył, że pomysły brukselskich urzędników prowadzą do czegoś, co roboczo nazywa Komuną 2.0. Przypomniał, że to w czasach panowania tego ustroju w Polsce, wolność była zdecydowanie ograniczana, a rozwiązania proponowane obecnie zmierzają w podobnym kierunku. Marcin Romanowski powiedział, że zakaz rejestracji nowych samochodów z silnikami spalinowymi sprawi, że na auto będzie stać tylko wybranych, co doprowadzi do zjawiska określanego mianem wykluczenia komunikacyjnego.

Marcin Romanowski w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że nie obawia się, że do jego ugrupowania przylgnie łatka „antyekologów”. Polityk Solidarnej Polski podkreślił, że jego celem nie jest walka z rozwiązaniami sprzyjającymi środowisku naturalnemu i człowiekowi, ale z „ekoterroryzmem”, który dla coraz większej ilości urzędników europejskich staje się czymś na kształt „nowej religii”.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.