Kultura

Zaproszenia na „Kino z Pasją” w NoveKino Siedlce

Siedlce Wt. 23.05.2023 14:36:52
23
maj 2023

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kino z Pasją” w NoveKino Siedlce już w najbliższy czwartek 25 maja. Tym razem widzowie obejrzą niezwykły dokument „Rzeka”, będący drugą częścią tryptyku tworzonego przez Australijkę, Jennifer Peedom, mającego charakter filozoficzno-naukowego eseju o związkach człowieka z naturą i spotkają się z twórcami akcji „Operacja Czysta Rzeka” - Danielem Parolem i Izabelą Sałamachą. Początek spotkania o godzinie 19.00. Rozdajemy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Zaproszenia otrzymują Andrzej Głuchowski i Franciszek Głuchowski.„Rzeka” to druga część filmowego tryptyku, który rozpoczął film „Góra” z 2017 r. Był to absolutny sukces finansowy, najbardziej dochodowy dokument australijskiej kinematografii w całej jej historii. Tym razem australijska reżyserka Jennifer Peedom postanowiła zbudować opowieść o tym jak rzeki od wieków tworzą nie tylko krajobraz Ziemi, ale także wpływają na życie ludzi w wielu aspektach. Piękne, groźne i... niezbędne. Potrzebujące także ochrony. Reżyserka sięgnęła po zjawiskowe ujęcia rzek z 39 krajów, zarejestrowane przez najwybitniejszych fotografów przyrody. Część wizualna uzupełniona jest narracją opracowaną przez pisarza i wykładowcę Uniwersytetu w Cambridge, Roberta Macfarlane’a, którą w filmie czyta Willem Dafoe, a do tego jeszcze niezwykła ścieżka dźwiękowa nagrana przez Australijską Orkiestrę Kameralnej, w której słyszymy utwory oryginalnie skomponowane na potrzeby filmu, kompozycje klasyczne Bacha czy Vivaldiego, ale także współczesną twórczość grupy Radiohead.Gośćmi Wieczoru będą współtwórcy akcji Operacja Czysta Rzeka, która narodziła się w 2018r. w środowisku pisma „Kraina Bugu” - Daniel Parol, redaktor naczelny kwartalnika i rzeczniczka prasowa akcji - Izabela Sałamacha. Obecnie Operacja Czysta Rzeka jest chyba najbardziej rozpoznawalną w Polsce akcją integrującą lokalne społeczności wokół idei ochrony środowiska naturalnego. Każdego roku bierze w niej udział kilka tysięcy osób, a z terenów rzecznych i leśnych znikają dzięki Operacji tony śmieci.

„Rzeka” Jennifer Peedom na ekranie oraz rozmowa wokół Operacji Czysta Rzeka, która na początku miała być jednorazowa akcją lokalną, a rozlała się po całej Polsce, już w najbliższy czwartek o 19.00 w NoveKino Siedlce, w ramach cyklu „Kino z Pasją”.

Dla czytelników portalu Podlasie.24 mamy dwa podwójne zaproszenia na spotkanie.
JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 25 maja do godz. 8:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.