Kultura

Zaproszenie na „Kino z Pasją” w NoveKino Siedlce

Siedlce Pon. 17.04.2023 16:36:50
17
kwi 2023

W czwartek, 20 kwietnia o godzinie 19:00 w NoveKino Siedlce odbędzie się kolejny seans w ramach klubu filmowego „Kino z Pasją”. Tym razem w roli głównej wystąpi Islandia. Widzowie będą mogli obejrzeć film, który zachwycił już na wielu festiwalach, w tym na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, napisany i wyreżyserowany przez Hlynura Palmasona „Godland” z niezwykłymi zdjęciami Marii von Hausswolff, które nawiązują do dziewiętnastowiecznych fotografii.

„Godland” przenosi widza w świat wielowiekowych zależności Islandii od Danii, pytań o tożsamość narodową, relacje z Bogiem, samotność, sztukę..., a wszystko to w mistrzowskim współgraniu z surową i kapryśną islandzką naturą. Akcja filmu rozgrywa się w XIX w. Młody, duński ksiądz luterański, Lukas, wyrusza do swojej nowej parafii, a towarzyszy mu w tej wielowymiarowej podróży miejscowy przewodnik, starzec Ragnar. „Godland” to wysmakowane i kameralne kino drogi, która zdaje się mocno błądzić po różnych egzystencjalnych bezdrożach.

Widzowie „Kina z Pasją” otrzymają także prezenty od Wydawnictwa Świat Książki, partnera seansu i wydawcy niezwykłej opowieści „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” Piotra Milewskiego nagradzanego wielokrotnie za swoją literacko-podróżniczą twórczość, autora „Transsyberyjskiej”, „Dzienników japońskich” i „Planety K”.

AOI

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
redakcja Pon. 17.04.2023 13:40:06

Jutro opublikujemy szczegóły na ten temat

Djdjd Pon. 17.04.2023 13:00:58

Witam. Jak należy wysłać zgłoszenie?

Najnowsze informacje

Facebook