Kultura

XXII Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych w Borkach-Wyrkach

Siedlce Wt. 21.05.2024 17:34:04
21
maj 2024

W piątek, 24 maja o godzinie 9.00 w Borkach-Wyrkach odbędzie się XXII Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych. Konkurs skierowany jest do zespołów tanecznych działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych, ośrodkach kultury, bibliotekach oraz świetlicach.

Celem organizacji przeglądu zespołów tanecznych jest promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej, rozwijanie talentów estradowych, prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych z przedszkoli, szkół i ośrodków kultury, popularyzacja tańca, jako formy rozwoju fizycznego i aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, integracja tancerzy i trenerów z całego kraju w duchu fair play i wymiana doświadczeń pomiędzy klubami i trenerami. W konkursie zostaną zaprezentowane tańce ludowe, narodowe, hip – hop, show dance, taniec towarzyski, show dance, cheerleaderki.

Organizatorami wydarzenia są : Regionalne Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Kornel” w Borkach-Wyrkach, Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach-Wyrkach, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie. Wszystkie zespoły i formacje biorące udział w XXII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych otrzymają w dniu występów pamiątkowe dyplomy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.