Kultura

XX Gala Charytatywna szkoły Eurolingua w Siedlcach

Siedlce Pon. 30.01.2023 06:13:03
30
sty 2023

W sobotę, 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się XX edycja Gali Charytatywnej New Year's Party 2023 pod hasłem „Dzieci Eurolingua Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.

Organizatorem wydarzenia jest szkoła językowa „Eurolingua” w Siedlcach. Galę poprowadziła dyrektor szkoły - Renata Kulik razem z dwójką konferansjerów: Dominiką Sawicką oraz Maksymilianem Kulikiem, przy wsparciu młodszej asysty - Leny i Oliviera. Galę oficjalnie rozpoczęło przemówienie Renaty Kulik połączone z podziękowaniami dla wszystkich gości za przybycie i wsparcie akcji. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele placówek oświatowych z Siedlec i regionu, przedstawiciele instytucji i firm, lokalne media, uczniowie szkoły, ich rodzice, a także absolwenci i przyjaciele szkoły Eurolingua. Z Londynu na galę przyleciał autor podręczników do angielskiego Patrick McGowan.

Do akcji charytatywnej w tym roku przyłączyło się ponad 40 przedsiębiorstw, których przedstawiciele zjawili się na gali. Obecni byli także koordynatorzy akcji „Wrzuć cukierka do pudełka radość dzieci będzie wielka”. To właśnie dzięki zaangażowaniu szkół, przedszkoli i innych instytucji z naszego regionu odbywała się zbiórka cukierków. Zebrano prawie pół tony słodyczy dla dzieci z domów dziecka. Jak podkreśliła podczas gali dyrektor placówki, zaangażowanie uczniów w pomoc innym uczniów szkoły ma kształtować w nich wrażliwość społeczną od najmłodszych lat.

Głównym celem zorganizowania gali było przekazanie zebranych środków oraz prezentów dla Domu Dziecka „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach, Domu Dziecka „pod Kasztanami” w Siedlcach, Dzieci z Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego oraz polskich dzieci z Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie. Goście podczas uroczystości mogli wesprzeć także zbiórkę pieniężną zorganizowaną na leczenie 3-letniej Hani Szczepańskiej. Prezenty dla dzieci ufundowali Mecenasi Gali Charytatywnej - przedstawiciele regionalnych firm i instytucji oraz patroni honorowi.

Podczas części wokalno-artystycznej gali wystąpili uczniowie i absolwenci szkoły językowej w repertuarze świąteczno-noworocznych utworów. Na scenie CKiS w Siedlcach, zaśpiewały zarówno już 6-7-latki, a także starsza młodzież i dorośli. Zaprezentowano piosenki w różnych językach, zarówno po angielsku jak i po francusku. Klimat wydarzenia podkreśliły świąteczne stroje wykonawców, nie zabrakło nawet czapek św. Mikołaja. Niespodzianką wieczoru był występ absolwentów szkoły Eurolingua - Żanety Badełek i Marcina Sójki. Marcin Sójka, razem z zespołem zagrał kilka piosenek ze swojego repertuaru m.in. „Zaskakuj mnie”, „Dalej”. Część artystyczno-wokalna, zakończyła się piosenką „Last Christmas” w wykonaniu młodego pokolenia.

W części oficjalnej gali Renata Kulik osobiście wręczyła mecenasom wydarzenia oraz patronom dyplomy z podziękowaniami, medale oraz statuetki za pomoc. Odbyło się także losowanie, podczas którego dzieci mogły wygrać liczne nagrody, bony i inne.

Patronat honorowy nad akcją objęli m.in. Jarosław Kalinowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Zgorzelski - Wicemarszałek Sejmu, Poseł na Sejm RP, Krzysztof Tchórzewski - Poseł na Sejm RP, Marek Sawicki - Poseł na Sejm RP, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Karol Tchórzewski - Starosta Siedlecki, Andrzej Sitnik - Prezydent Miasta Siedlce w którego imieniu dyplom odebrał Robert Szczepanik, Piotr Karaś - Radny Rady Miasta Siedlce, Henryk Brodowski - Wójt Gminy Siedlce.

Patronem medialnym było także Katolickie Radio Podlasie oraz Regionalny Portal Informacyjny Podlasie24.pl.KC

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.