Kultura

Wystawa fotografii „Multiekspozycja” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach

Siedlce Wt. 28.05.2024 07:21:13
28
maj 2024

W poniedziałek, 27 maja w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach odbyła się wystawa fotografii pt. „Multiekspozycja” prezentująca prace uczennic i uczniów klas 1-3 na kierunku Technik Fotografii i Multimediów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach.

Wystawa powstała pod kierunkiem Sylwii Tarkowskiej - fotografki i nauczycielki przedmiotów zawodowych w siedleckiej „Budowlance”. Multiekspozycja, z którą zmierzyli się młodzi fotografowie to technika fotograficzna polegająca na łączeniu dwóch lub większej liczby ekspozycji w celu stworzenia jednego obrazu. Multiekspozycję charakteryzują cechy takie jak ulotność, senność, abstrakcja; ma ona w sobie coś z mirażu, halucynacji i idealnie sprawdza się przy fotografii perspektywicznej, architektonicznej i nie tylko.

Na otwarciu wystawy prac uczniów zjawili się młodzi artyści, do których prace należały, ich rodzice, przyjaciele i dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach, Agnieszka Zalewska- Wróbel oraz Wicedyrektor szkoły, Iwona Komosa. Otwarcie wernisażu poprowadziła Ewelina Raczyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.

Wystawę fotografii uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach można oglądać w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach do końca czerwca 2024 r.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Super Wt. 28.05.2024 09:47:38

Jarek Kurzawa wygląda jak Angus Young z zespołu AC/DC. A bohater ostatniego zdjęcia z pewnością przejdzie do Historii naszego Miasta i Powiatu.